Inne

United Autosports

Daytona 24H: Zak Brown wątpi w zwycięstwo United Autosports

Zdaniem szefa zespołu McLarena oraz United Autosports Zaka Browna, szanse Fernando Alonso na zwycięstwo w dwudziestoczterogodzinnej rywalizacji na Florydzie są zerowe.

Dyrektor generalny firmy z Woking stwierdził, że tempo kwalifikacyjne United Autosports potwierdza to, że znalezienie się w czołowej piątce to maksymalny wynik, który można zrealizować podczas wyścigu.

Nie byliśmy najszybsi podczas kwalifikacji. To pokazuje, że nasi przeciwnicy są na znacznie wyższym poziomie. Czołowa piątką lub nawet podium to przy udanym wyścigu cel, który możemy osiągnąć. Jednak, gdybyśmy zdobyli główną nagrodę – zegarki Rolex – byłbym zaskoczony. Wiem, że Fernando jest tutaj, aby wygrać, jednak trzeba być realistą. Nie mogę powiedzieć, że mamy takie same szanse jak Cadillac i Acura. To zupełnie inny poziom - powiedział Brown.

Zak Brown przyznał również, że charakterystyka toru nie sprzyjała pakietowi Ligiera.

Nasz pakiet LMP2 okazał się być niekonkurencyjny. Jednak należy zaznaczyć, że samochody kategorii Prototype na torze Daytona są zawsze najlepsze - przyznał.

Zupełnie innego zdania jest Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz Formuły 1 był zadowolony ze swojego czasu. Wskazał, że zespół musi poprawić hamulce i znaleźć nieco więcej prędkości. Hiszpan liczy na to, że pakiet Ligier-Gibson może być bardzo konkurencyjny w wyścigu.

Mam nadzieję, że w wyścigu uda nam się odrobić starty - dodał z nadzieją reprezetant United Autosports.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone