Aktualności / Inne

EWC: Wyścig 24 Heures Motos przełożony na początek września

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, Eurosport Events, promotor Mistrzostw Świata Endurance oraz Automobile Club de l'Quest poinformowały, że 43. edycja 24 Heuers Motos została przełożona z powodu panującej epidemii koronawirusa na świecie.

Honda przeciwna umowie z Fernando Alonso i Andretti Autosport

Nie minęło sporo czasu od ostatnich doniesień dotyczących Fernando Alonso i jego kolejnego startu w Indy 500, ale sytuacja ponownie zmieniła się o 180 stopni i wygląda na to, że Hiszpan będzie musiał przystąpić do wyścigu z silnikiem Chevroleta.

Groźny wypadek Pawła Szkopka w Malezji

Wypadek podczas środowego treningu wyeliminował Pawła Szkopka ze startu w sobotnim wyścigu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, 8 Hours of Sepang.

BMW Sikora Motorsport dominuje w Czechach

Startujący nowym modelem BMW S 1000 RR w barwach ekipy BMW Sikora Motorsport, Czech Michał Filla zdominował ostatnią, połączoną rundę motocyklowych mistrzostw Polski i europejskiego cyklu Alpe Adria klasy Superstock 1000. Na torze w Moście tytuł wicemistrza Polski kategorii Superbike przypieczętował z kolei Ireneusz Sikora.

Biesiekirski w FIM EWC z zespołem Wójcik Racing Team

Piotr Biesiekirski zadebiutuje w grudniu w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC w barwach polskiego zespołu Wójcik Racing Team. 18-latek weźmie udział w ośmiogodzinnym wyścigu na znanym z MotoGP torze Sepang w Malezji.

Paweł Szkopek mistrzem Polski po raz dwunasty!

Historyczny rezultat dla ekipy Pazera Racing. Paweł Szkopek sięgnął po swój dwunasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, wygrywając w czeskim Moście oba wyścigi klasy Superbike. Na niedzielnym podium dołączył do niego zespołowy kolega, debiutujący w najwyższej kategorii Patryk Pazera.

Najlepszy wynik Biesiekirskiego w ME Moto2 w tym sezonie

Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig szóstej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na jedenastej pozycji, z pierwszą dziesiątką na torze w Jerez rozmijając się o zaledwie trzy dziesiąte sekundy. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie. Dwa kolejne wyścigi za dwa tygodnie w hiszpańskim Albacete.

F2: Juan Manuel Correa wybudzony ze śpiączki

Juan Manuel Correa został wybudzony ze śpiączki oraz odłączony od maszyny podtrzymującej życie, jednak lekarze nadal walczą z czasem, aby poradzić sobie z bardzo poważnymi obrażeniami nóg.

Fernando Alonso testował pod Szczecinem

Fernando Alonso odwiedził Polskę, aby za kierownicą Toyoty Hilux odbyć dwa dni testów. Miały one miejsce dokładnie 2-3 września pod Szczecinem.

Orlen Baja Poland 2019: Zwycięstwo Hołka, awans Przygońskiego

Wygrał pięć z siedmiu oesów, w tym oba przejazdy 220-kilometrowego odcinka na drawskim poligonie, a na mecie w Szczecinie zameldował się z blisko 7-minutową przewagą nad Kubą Przygońskim. Krzysztof Hołowczyc, pilotowany przez Łukasza Kurzeję, zwyciężył w Orlen Baja Poland – polskiej rundzie pucharu świata FIA w rajdach Baja. Triumfując po raz szósty, olsztynianin wyśrubował swój własny rekord zwycięstw w tych zawodach. Trzecie miejsce zajął Władimir Wasiliew – nowy lider klasyfikacji pucharu świata.

Alex Karkosik zadebiutował w Formule Renault

Alex Karkosik ma za sobą dwa pierwsze wyścigi serii Formula Renault Eurocup. Na niemieckim torze Nurburgring torunianin reprezentował ekipę mistrza F1, Fernando Alonso, w której barwach wystartuje także w najbliższy weekend na węgierskim Hungaroringu.