GT

Karol Basz i Vito Postiglione

Wielki finał sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe

Karol Basz i Vito Postiglione już w najbliższy weekend powalczą w ostatniej rundzie Lamborghini Super Trofeo Europe, która zostanie rozegrana na włoskim torze Vallelunga. Liderzy punktacji zmierzą się tym razem nie tylko z czołówką europejskiego pucharu, ale także z innymi czołowymi zawodnikami z całego świata.

Obiekt ulokowany niedaleko Rzymu ma 4085 metrów i składa się z 14 zakrętów. W najbliższy weekend będzie on areną zmagań nie tylko finałowej rundy Lamborghini Super Trofeo, ale także Lamborghini World Final, w którym zmierzą się najlepsi zawodnicy z europejskiego, azjatyckiego oraz północno amerykańskiego pucharu.

Z tego powodu zmieniony został forma weekendu i zawodnicy rozpoczną rywalizację już w czwartek. Wtedy to zostaną rozegrane dwie sesje treningowe oraz kwalifikacje, które zaplanowano na godzinę 15:30. W piątek natomiast odbędą się dwa wyścigi europejskiego pucharu - kolejno o godzinie 11:40 i 15:40. To właśnie po tych wyścigach dowiemy się czy Karol Basz i Vito Postiglione zdołali utrzymać się na czele i sięgnąć po najwyższe trofeum w pucharze Lamborghini.

Sobota i niedziela to osobne zmagania dla najlepszych zawodników każdego z kontynentalnych pucharów włoskiej marki. Pierwszego dnia odbędą kwalifikacje (11:30) oraz pierwszy wyścig, który ma rozpocząć się o 15:10. W niedzielę natomiast zostanie rozegrany drugi z wyścigów, a światła na polach startowych zgasną o godzinie 14:25.

Karol Basz i Vito Postiglione są dobrze przygotowani do nadchodzącej rywalizacji nie tylko za sprawą ostatnich sukcesów w Mistrzostwach Włoch GT, ale także testów już na samej Vallelundze, które odbyły się w poniedziałek i wtorek. Dzięki temu załoga ekipy Imperale Racing ma odpowiednie ustawienia samochodu i od pierwszych metrów będzie walczyć o jak najlepsze czasy.

Czas na zwieńczenie całorocznych zmagań. Prowadzimy w klasyfikacji, więc sytuacja jest dla nas bardzo dobra, jednak trzeba pamiętać, że nasi rywale na pewno nie będą odpuszczać - powiedział Karol Basz.

Dwudniowe testy przed finałem oznaczają, że nie tylko my bardzo dobrze znamy tor, ale pozostałe zespoły również. Z tego powodu spodziewam się ostrej walki od pierwszego wyjazdu na tor. My wraz z Vito na pewno damy z siebie absolutnie wszystko i mam nadzieję, że to wystarczy do utrzymania się na czele - dodał Polak.

Źródło: Karol Basz

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone