GT

Michał Broniszewski - Kessel Racing

Nowy sezon Michała Broniszewskiego w Blancpain GT Series

Już podczas tego weekendu Michał Broniszewski rozpoczyna sezon wyścigowy startem w pierwszej rundzie serii Blancpain GT Series Sprint Cup na torze Zolder w Belgii. Dwa godzinne wyścigi odbędą się w ramach imprezy o nazwie New Race Festival. Podobnie jak w ubiegłych sezonach, warszawski kierowca pozostaje i w tym roku w zespole Kessel Racing i w kokpicie samochodu Ferrari 488 GT3. Zmiennikiem Michała Broniszewskiego w ten weekend będzie znany już ze wspólnych startów z Polakiem Włoch Giacomo Piccini.

Bardzo już brakuje mi ścigania – mówi Michał Broniszewski. Rehabilitacja po kontuzji pleców strasznie mi się dłużyła, dlatego bardzo się cieszę, że nareszcie powracam za kierownicę samochodu wyścigowego. Belgijski tor nie należy do moich ulubionych. Jest krótki, wąski i nierówny, a więc jazda i ściganie na nim to trochę inny rodzaj wyzwania. Mam nadzieję, że znajdziemy ustawienie samochodu, które pozwoli na skuteczną i szybką jazdę. Chcemy walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji Pro-Am Cup, w której celem na sezon jest tytuł mistrzowski, co udało mi się w roku 2016. Podczas marcowej sesji testowej na torze Paul Ricard miałem okazję zapoznać się z nowym pakietem aerodynamicznym, opracowanym na ten sezon przez Ferrari. Samochód spisywał się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że tak będzie przez cały rok, bo czeka nas wyjątkowo trudna walka w każdym wyścigu, a stawka rywali będzie wyjątkowo mocna.

Format weekendów serii Sprint Cup będzie zbliżony do ubiegłorocznego, ale regulamin sportowy przeszedł istotne zmiany. Zupełnie nowy będzie system punktacji. Dwa godzinne wyścigi nie będą już określane jako kwalifikacyjny i główny, tylko wyścig 1 i 2. W obydwu kierowcy będą zdobywać identyczną liczbę punktów. Ustawienie na polach startowych będzie określane w oparciu o najlepszy czas startującego kierowcy uzyskany w sesji kwalifikacyjnej, co także jest nowością. Do tej pory klasyfikacja wyścigu kwalifikacyjnego ustalała kolejność startu w wyścigu głównym.

Program weekendu:

Piątek

  • 9.15 Trening 1 (1h)
  • 14.20 Trening 2 (1h)

Sobota

  • 9.50 Sesja kwalifikacyjna (50’)
  • 15.25 Wyścig 1 (1h)

Niedziela

  • 13.30 Wyścig 2 (1h)

Źródło: MB Racing

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone