GT

Michał Broniszewski - Kessel Racing

Michał Broniszewski w Świątyni szybkości

W najbliższy weekend Michał Broniszewski rozpoczyna sezon w serii Blancpain GT Series Endurance Cup na torze Monza we Włoszech, znanym kibicom jako „Świątynia szybkości”.

Podobnie jak w ubiegłych sezonach, polski kierowca pozostaje w samochodzie Ferrari 488 GT3 zespołu Kessel Racing, ale jego zmiennikiem będzie w ten weekend Włoch Alessandro Pier Guidi, fabryczny kierowca zespołu Ferrari w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA czyli WEC.

Seria Endurance cieszy jak zwykle wielką popularnością. Na liście zgłoszeń znalazły się 53 załogi. Michał Broniszewski i Alessandro Pier Guidi będą mieli dwunastu rywali w klasie ProAm.

Cieszę się ogromnie, że Ferrari przydzieliło mi takiego partnera do załogi – mówi Michał Broniszewski. Czuję presję odpowiedzialności i zrobię wszystko, aby nie zawieść zaufania zespołu, któremu tak jak firmie Ferrari bardzo zależy na tytule mistrzowskim w klasie ProAm. Znamy się od dawna z Alessandro. To świetny kolega, a zarazem najwyższej klasy profesjonalista i jeden z najszybszych kierowców w kategorii GT na świecie.

_Tor Monza jest mi doskonale znany, a dla mojego zespołu Kessel Racing to niemal tor domowy, bo znajduje się niespełna 100 km od jego siedziby. Startowałem tu wielokrotnie i sporo razy stałem na podium, a raz na najwyższym. Byłoby wspaniale, gdyby udało się powtórzyć zwycięstwo! Oczywiście jak zawsze niezwykle ważne będzie znalezienie optymalnych ustawień samochodu.

Celem na tę niedzielę jest walka o miejsce na podium, a może i zwycięstwo w klasie ProAm, ale przy tak mocnej i wyrównanej stawce najmniejszy błąd może zaprzepaścić szanse na dobre miejsce.

Organizator przewidział na piątek dodatkowe testy, ale nie planujemy udziału w nich, ponieważ jako jedni z nielicznych startujemy w dwu, a nie trzyosobowym składzie. Dlatego wystarczy nam czasu, aby poznać samochód i ustawić go. Poza tym zespół nie chce niepotrzebnie obciążać silnika i narażać na stratę mocy czy też niezawodności w niedzielnym wyścigu.

Bardzo liczymy na udane rozpoczęcie sezonu i dobry wynik w niedzielne popołudnie - dodał kierowca Kessel Racing.

Źródło: MB Racing

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone