GT

Karol Basz i Vito Postiglione - Imperiale Racing

Karol Basz pokonuje Fisichellę na torze Monza

Karol Basz i Vito Postiglione nie zwalniają tempa na Monzy - podczas sobotnich kwalifikacji polsko-włoska załoga wywalczyła drugie pole startowe do obu wyścigów, natomiast podczas walki koło w koło udało się jej utrzymać podium i pokonać m.in. znanego z Formuły 1 Giancarlo Fisichellę.

Polak już w piątek pokazał, że Lamborghini Huracan GT3 ekipy Imperiale Racing będzie bardzo szybki. Potwierdzenie przyszło już podczas porannych kwalifikacji, kiedy najpierw Basz wykręcił drugi czas w Q1, a później Postiglione popisał się takim samym wyczynem w Q2.

Nim jednak przyszedł czas wyścigu, nad torem Monza zebrały się czarne chmury, które sprawiły, że nitka włoskiego obiektu stała się mokra. Nasza załoga świetnie odnalazła się w takich warunkach i zaciekle walczyła z rywalami. Ostatecznie Basz i Postiglione minęli linię mety na drugim miejscu. Zawodnicy ekipy Imperale znaleźli się przed m.in. znanym z F1 Giancarlo Fisichellą, który ściga się w mistrzostwach Włoch GT jako fabryczny kierowca Ferrari.

Mimo trudnych warunków pogodowych zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, dzięki czemu finiszowaliśmy na drugim miejscu. W walce pokonaliśmy m.in. byłego kierowcę F1, Giancarlo Fisichellę, co również jest miłe - powiedział Karol Basz.

Jestem bardzo zadowolony z naszej jazdy w moim debiucie za kierownicą samochodu GT3 i mam nadzieję, że w niedzielę będzie równie dobrze.

W niedzielę na zawodników czeka jeszcze jeden wyścig, który odbędzie się o godzinie 14:00.

Źródło: Karol Basz

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone