GT

Oscar Tunjo i Gosia Rdest

Gosia Rdest na podium podczas debiutu w GT4 Central European Cup

Po przepięknej walce Gosia Rdest zajęła drugie miejsce w wyścigu na torze Nurburgring. Zaliczyła tym samym udany debiut w GT4 Central European Cup za kierownicą Audi R8 LMS GT4 w barwach zespołu Phoenix Racing.

Kolejny weekend, kolejne trofeum. Gosia Rdest zaliczyła wspaniały debiut w GT4 Central European Cup i wraz ze swoim zmiennikiem Oscarem Tunjo zajęli drugie miejsce w gościnnym starcie na niemieckim Nurburgringu.

Gosi przypadła w sobotnim wyścigu druga zmiana. W momencie wyjazdu z alei serwisowej do lidera Marylin Niderehauser w KTM dzieliło ją ponad pięć sekund, jednak walka oraz niesamowite tempo pozwoliło jej z każdym okrążeniem systematycznie zmniejszać dystans, by ostatecznie zakończyć pościg 0.5 sekundy za liderem.

Zabrakło jednego okrążenia, by przejąć P1, ale i tak jestem bardzo zadowolona z tempa - powiedziała Gosia Rdest.

Świetnie jest znowu gościć na Nurburgringu, to jeden z moich ukochanych torów.

Dla Gosi Rdest to kolejny z rzędu udany weekend z zespołem Phoenix Racing. Zaledwie tydzień temu Polka stała na podium w serii GT4 European Series we włoskim Misano.

Wyścig na Nurburgringu był również wspaniałym momentem kobiecego motorsportu – o pierwsze miejsce walczyły dzisiaj dwie kobiety, Gosia Rdest i Marylin Niederhuser. Dwie panie na podium to w serii GT4 niecodzienny widok.

Źródło: Gosia Rdest

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone