GT

Gosia Rdest

Gosia Rdest debiutuje w GT3 z zespołem Olimp Racing

Gosia Rdest zadebiutuje za kierownicą Audi R8 LMS GT3 podczas finałowej rundy International GT Open w Barcelonie z zespołem Olimp Racing.

Już w najbliższy weekend 19-21 października na torze Barcelona-Catalunya odbędzie się finałowa runda serii International GT Open, w której wystartuje Gosia Rdest wraz zespołem Olimp Racing, a tym samym zadebiutuje za kierownicą Audi R8 LMS GT3.

Partnerem w Audi GT3 Gosi Rdest będzie doświadczony i długoletni kierowca Olimp Racing Stanisław Jedliński.

Ta propozycja była dla mnie sporym zaskoczeniem, bo będzie to mój pierwszy wyścig w klasie GT3 - powiedziała Gosia Rdest. Oczywiście przyjęłam ją, bo uwielbiam nowe wyzwania, a GT3 było moim marzeniem od dawna. Jestem wdzięczna zespołowi OLIMP Racing za zaufanie i szansę sprawdzenia się w wyższej kategorii.

Będzie to dla mnie przede wszystkim weekend nauki. GT3 znacznie różni się od GT4, przede wszystkim pod względem aerodynamiki pojazdu, skrzyni i prędkości pojazdu w zakręcie. Ostatnie kilka dni przed wylotem do Barcelony spędziłam na symulatorze. Zamierzam dać z siebie wszystko i wyciągnąć jak najwięcej lekcji z tego weekendu na przyszłość, którą wiążę właśnie z klasą GT3 - dodała Polka.

Zadowolony z możliwości pozyskania Gosi Rdest na ostatnią rundę GT Open jest także zespół Olimp Racing: Niezmiernie miło nam powitać najszybszą zawodniczkę w polskim motosporcie w szeregach OLIMP Racing. Zebraliśmy zatem całkiem niezłą ekipę, którą chcielibyśmy trochę namieszać na koniec sezonu GT Open. Damy z siebie wszystko!

Ostatnia runda International GT Open na torze Barcelona-Catalunya rozpocznie się dwoma wolnymi piątkowymi treningami. Na sobotę zaplanowano pierwszą część kwalifikacji, w której zmierzy się pierwszy kierowca oraz pierwszy wyścig, natomiast w niedzielę o pola startowe powalczy drugi kierowca, a weekend zakończy się drugim wyścigiem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone