GT

Karol Basz i Vito Postiglione - Imperiale Racing

Basz i Postiglione rozdają karty na Nurburgringu

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą fantastyczny występ w Lamborghini Super Trofeo Europe. Na niemieckim Nurburgringu załoga Imperale Racing wywalczyła pole position oraz odniosła pewne zwycięstwo w pierwszym wyścigu, dzięki czemu umocniła swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Już podczas treningów Basz i Postiglione pokazali, że jak zawsze będą mocni, jednak dopiero w kwalifikacjach można było zobaczyć ich pełny potencjał. Włoch podczas pierwszego segmentu wykręcił czwarty czas, jednak to Polak narzucił mordercze tempo i zdobył pole position do drugiego wyścigu pokonując najbliższego rywala o ponad dwie dziesiąte sekundy.

Niewiele zabrakło, aby pierwszy wyścig zakończył się przedwcześnie, gdyż Vito spadł w głąb stawki podczas szalonego startu, jednak Włoch przejechał pierwsze okrążenie bez szwanku i zaczął odrabiać stracone pozycje.

Przed zmianą kierowców Lamborghini z numerem #44 było już na drugim miejscu. Gdy Karol przejął samochód przeskoczenie na prowadzenie było tylko formalnością i ostatecznie krakowianin minął linię mety z przewagą blisko dwunastu sekund nad kolejnym zawodnikiem.

Jestem niesamowicie zadowolony. Nurburgring spodobał mi się od pierwszego okrążenia i znajduje to swoje odzwierciedlenie w wynikach - powiedział po sobotniej rywalizacji Karol Basz.

Trochę obawiałem się, gdy Vito miał problemy na starcie, jednak udało mu się uniknąć problemów i odzyskać stracone pozycje. Ja podczas swojej zmiany jechałem dość spokojnie, miałem jeszcze zapas, a i tak udawało mi się powiększać przewagę.

Podczas finałowego wyścigu Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Nurburgring Karol Basz i Vito Postiglione zajęli drugie miejsce. W niedzielę polsko-włoska załoga zaciekle walczyła ze swoim głównym rywalem - Giacomo Altoe, który w ten weekend zmieniał się za kierownicą pucharowego Huracana z Danielem Zampierim.

Na starcie Basz utrzymał pierwsze pole startowe i początkowo wydawało się, że odskoczy od Zampieriego, jednak kierowca, który w przeszłości startował m.in. w serii GP2 mocno podkręcił tempo. Włoch naciskał na krakowianina aż do obowiązkowej zmiany kierowców, po której niestety Giacomo Altoe znalazł się przed Vito Postiglione.

Zmiennik Karola robił co mógł próbując ataku na rywala, jednak Altoe pokazał, że jego druga pozycja w klasyfikacji generalnej nie wzięła się znikąd. Postiglione mimo jazdy na maksimum swoich możliwości nie dał rady przebić się na pierwsze miejsce. Ostatecznie załoga Imperiale Racing musiała zadowolić się drugim miejscem na mecie.

To był niesamowity weekend i tym razem praktycznie wszystko poszło po naszej myśli. Jedynie niedzielna zmiana nam nie zagrała, gdyż zjechaliśmy do alei serwisowej zbyt wcześniej, ale mówi się trudno - przyznał Polak.

Wygrana i drugie miejsce są świetnym wynikiem, zwłaszcza że Zampieri bardzo mocno mnie cisnął podczas pierwszej połowy wyścigu. Nie było miejsca na błąd i naprawdę obaj jechaliśmy na limicie. Szkoda, że Vito nie dał rady przeskoczyć na pierwsze miejsce, ale nasi rywale też są dobrymi kierowcami.

Mamy dziesięć punktów przewagi i wszystko rozstrzygnie się podczas finału w Vallelundze.

Na Nurbugringu dopisaliśmy do swojego konta kolejne zwycięstwo oraz pole position, a prowadzenie w klasyfikacji wzrosło do dziesięciu punktów – powiedzieli menedżerowie Karola - Alberto Tonti i Giovanni Minardi.

Karol był bardzo szybki przez cały weekend i nie popełnił praktycznie żadnego błędu. W kwalifikacjach jego okrążenie nie było idealne, ale i tak wystarczyło na pole position. Podczas wyścigów natomiast był jednym z najszybszych zawodników na torze. Teraz będziemy przygotowywać się do finału w Vallelundze.

W trakcie weekendu na Nurubrgringu Basz i Postiglione powiększyli prowadzenie w klasyfikacji generalnej Lamborghini Super Trofeo i obecnie mają dziesięć punktów przewagi nad Giacomo Altoe.

Ostatnia runda została zaplanowana na weekend 14-16 listopada na torze Vallelunga.

Źródło: Karol Basz

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone