Formuła E

Francuski kierowca Jean-Eric Vergne reprezentujący barwy zespołu DS Techeetah przyznał, że jego zachowanie podczas ataku na Sama Birda w pierwszym zakręcie było idiotyczne i jego zdaniem kosztowało go zwycięstwo w ePrix Marrakeszu.

Antonio Felix da Costa obwinia się za starcie między kolegą z zespołu BMW i Andretti, do którego doszło w wyścigu Formuła E w Marrakeszu i uważa, że jego kolega, Alexander Sims, mógł wygrać wyścig gdyby nie doszło do tej kolizji.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się drugi wyścig sezonu 2018/19 ABB FIA Formuły E na majestatycznych ulicach Marrakeszu w Maroku. Organizatorzy elektrycznej serii ujawnili także pełną obsadę jednodniowego testu, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia.

Sebastien Buemi przyznał, że nie był w tej samej lidze, co zespół DS Techeetah, który stracił prawdopodobnie pierwszą i drugą pozycję ze względu na kary, jakie zostały nałożone przez sędziów podczas e-Prix Ad Diriyah.

Dla nowo mianowanego, pełnego zespołu fabrycznego BMW i Andretti Motorsport zwycięstwo Antonio Felixa da Costy było czymś więcej niż świetnym początkiem sezonu. Po tym, jak zespół osiągnął najszybsze czasy w dwóch z trzech dni przedsezonowych testów, jego pierwsze zwycięstwo w Arabii Saudyjskiej było dowodem na nowe tempo niemieckiej ekipy.

Stoffel Vandoorne, obecnie ścigający się w F1 z zespołem McLaren potwierdził, że będzie się ścigał w Formule E w zbliżającym się sezonie wyścigowym dla zespołu HWA Racelab, który jest częścią Mercedesa.

Formuła E dogoni Formułę 1 i przejmie pozycje największego na świecie sportu motorowego w ciągu najbliższych pięciu lat, mówi założyciel Formuły E Alejandro Agag.

Kierowca McLarena, Stoffel Vandoorne, nie ma już większych szans na pozostanie w stawce królowej sportów motorowych w sezonie 2019. Jednakże, Belg może znaleźć się w Formule E z pomocą Mercedesa.

Zespól Venturi Formuła E ogłosił przedłużenie kontraktu z Edoardo Mortarą na kolejny sezon Mistrzostw Świata Formuła E, który rozpocznie się w Ad Diriyah na przedmieściach Riyadh w Arabii Saudyjskiej już 15 grudnia.

Dziesiąta runda Mistrzostw Świata Formuły E zawitała po raz pierwszy w historii do Zurychu gdzie triumfował kierowca Audi Sport ABT Scheffler Lucas di Grassi przed Samem Birdem z DS Virgin Racing. Ostatni stopień podium uzupełnił Jerome D´Ambrosio reprezentujący barwy Dragon Racing.

Mistrzostwa Formuły E zadebiutują na Bliskim Wschodzie za sprawą wyścigu w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, która zorganizuje otwierającą rundę piątego sezonu elektrycznej serii w grudniu. Będzie to także debiut nowych samochodów Gen2.

Strona 1 z 3

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone