Formuła E

Oliver Turvey / NIO Formula E

Turvey z najlepszym czasem w pierwszych przedsezonowych testach w Walencji

Pierwszy dzień oficjalnych przedsezonowych testów Formuły E na Circuit Ricardo Tormo w Walencji należał do kierowcy reprezentującego barwy NIO Formuła E Team, czyli Olivera Turveya.

Brytyjczyk uzyskał bardzo dobry czas jednego okrążenia z wynikiem 1:18.565. Niewiele gorszym czasem popisał się kierowca Renault e.Dams Sebastien Buemi, który stracił zaledwie 0.12 sekundy.

Przed sesjami testowymi drużyna NIO Formuła E ogłosiła, że włoski kierowca Luca Filippi został zakontraktowany i dołączy w oficjalnym składzie do Olivera Turveya na sezon 2017/2018.

W trakcie przeprowadzanych testów nie obyło się bez kłopotów dla kierowców i pojawienia się czerwonej flagi - w pierwszej części sesji w szykanie na linii start/meta najpierw za pośrednictwem Sama Birda z zespołu DS Virgin Racing przerwano wyścig, po czym w tym samym miejscu utkwił James Rossiter z Venturi Formuła E Team, co także spowodowało przerwanie sesji.

Kolejne przerwy nastąpiły na skuter problemów z niezawodnością, które dotknęły Andreę Lotterera z TECHEETAH oraz Edoardo Mortarę z zespołu Venturi Formuła E.

Tego dnia najwięcej okrążeń przejechał Alex Lynn w barwach DS Virgin Racing, ostatecznie odnotowując aż 48 okrążeń, a jego kolega zespołowy Sam Bird osiągnął bardzo dobry wynik porannej sesji z czasem 1m 18.669.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone