Sebastien Buemi najszybszy drugiego dnia przedsezonowych testów na torze Ricardo Tormo

Sebastien Buemi najszybszy drugiego dnia przedsezonowych testów na torze Ricardo Tormo

Sebastien Buemi z zespołu Renault e.dams osiągnął najlepszy rezultat podczas drugiego dnia przedsezonowych testów Formuły E na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Szwajcar osiągnął najszybsze czasy w porannej i popołudniowej sesji, choć wolniejsze o trzy sekundy od poniedziałkowych rezultatów, czego przyczyną była dodatkowa szykana na prostej start/meta.

Kierowca ekipy Renault e.dams swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:21.890, co dało mu jedynie 0.044 sekundy przewagi nad drugim w zestawieniu Felixem Rosenvistem, który podobnie jak Szwajcar uzyskał swój najlepszy czas okrążenia (1:21.934) w porannej sesji.

Trzecia lokata finalnie należała do Sama Birsa z DS Virgin Racing, który do Buemiego stracił jedynie 0.060 sekundy, utrzymując za sobą najszybszego kierowcę z poniedziałkowej sesji Olivera Turveya, który za swoim rodakiem plasował się ze stratą 0.038 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnił Nicolas Prost, który wraz z Buemiem będzie rywalizował w ekipie Renault e.dams w sezonie 2017/18. Francuz swoje najszybsze kółko pokonał w czasie 1:22.173 i podobnie jak pierwsza czwórka osiągnął swój najlepszy rezultat w sesji porannej.

Jako jeden z pięciu kierowców w całej stawce, swój czas 1:22.215 w popołudniowej sesji poprawił Lucas di Grassi z zespołu Audi Sport ABT Schaeffler, co dało mu szósty rezultat w ogólnym zestawieniu przed Danielem Abtem (1:22.256), Jeromem D'Ambrosio (1:22.422) z Dragon Racing i kierowcami Panasonic Jaguar Racing - Mitchem Evansem (1:22.455) i Nelsonem Piquetem Jr (1:22.476), którzy uzupełnili czołową dziesiątkę.

Problemy podczas popołudniowej sesji dopadły Jamesa Rossitera, który uległ wypadkowi. Kierowca zespołu Virgin rozbił swój bolid w szykanie pod koniec szybkiego okrążenia, co poskutkowało uszkodzeniem prawej części samochodu i przedwczesnym zakończeniem sesji.