Sam Bird najszybszy pierwszego dnia testów na Ricardo Tormo

Sam Bird z Virgin Racing pokonał najszybsze okrążenie pomiarowe w pierwszym dniu przedsezonowych testów na torze Ricardo Tormo w Walencji. Brytyjczyk wyprzedził panującego mistrza, a pierwsza dziesiątka zakończyła dzień w odstępie mniej niż pół sekundy.

Brytyjczyk pokonał okrążenie z czasem 1:15.570, zaraz za nim uplasował się Max Guenter z BMW i Andretii Motorsport, który uzyskał czas 1:15.663. Czas niemieckiego kierowcy osiągnięty w godzinach porannych 1:15.926 pozostawał nieosiągalny przez większość porannej sesji, a pierwsza dziesiątka ukończyła sesję z różnicą zaledwie pół sekundy pomiędzy zawodnikami.

Tuż za nim znalazł się nowy reprezentant DS Techeetah Antonio Felix da Costa, który pokonał swojego kolegę z drużyny Jean-Erica Vergne'a 1:15.681. Panujący mistrz zajął piąte miejsce z czasem 1:15.798, a lider Panasonic Jaguar Racing, Mitch Evans, uplasował się między dwoma kolegami z drużyny z czasem 1:15.724.

Debiutant Mercedes-Benz EQ, Nyck de Vires, nie uzyskiwał czasu okrążenia przez większość sesji, dopiero po kilku próbach osiągnął czas 1:17.654. Holenderski kierowca świeżo po zwycięstwie w Mistrzostwach Formuły 2 miał trudności techniczne w porannej części, kiedy jego samochód musiał zostać ściągnięty z toru.

Dla Lucasa di Grassiego z Audi Sport Abt Schaeffler sesja zakończyła się na dwunastym miejscu z czasem 1:16.140. Były mistrz pozostaje w składzie Audi przez kolejny sezon, dążąc do drugiego tytułu.

Tylko pięciu kierowców: Nico Muller, Jerome d'Ambrosio, Edoardo Mortara, Neel Jani i Stoffel Vandoorne nie udało się poprawić swoich czasów ustalonych podczas sesji porannej, podczas gdy szesnastu kierowców uzyskało czasy w odstępie jednej sekundy.

Wszystkie dwadzieścia cztery samochody i ich kierowcy powrócą na tor w środę, drugiego dnia testów.