Formuła E

Oliver Turvey / Panasonic Jaguar Racing

Oliver Turvey ponownie najszybszy w Walencji

Kierowca NIO Formuła E Team Oliver Turvey okazał się najszybszym trzeciego dnia przedsezonowych testów, które odbyły się na torze Circuit Ricardo Tormo w Walencji, uzyskując czas 1:21.822. Tuż za nim z niewielką stratą, dobry czas odnotował Daniel Abt z Audi Sport ABT Schaeffler tracąc zaledwie 0.124 sekundy.

W ostatni dzień testów także nie obyło się bez czerwonych flag. W porannej sesji za sprawą zatrzymania się bolidu prowadzącego przez Edoardo Mortarę z Venturi sesja została wstrzymana, a następnie z powodu uderzenia w bariery przez byłego kierowcę Formuły 1 Jean-Erica Vergne, który mimo fatalnego zdarzenia uzyskał trzeci czas dnia.

Popołudniowa sesja także została przerwana czerwoną flaga, po tym jak niemiecki kierowca Andre Lotterer reprezentujący barwy TECHEETAH nie ustrzegł się błędu wpadając w poślizg w zakręcie numer pięć.

Dobrym czasem tego dnia popisał się także młody Felix Rosenqvist z Mahindra Racing, który już w zakończonym sezonie niejednokrotnie pokazał, że jest szybki i potrafi wygrywać. Szwed tym razem był nieco szybszy od Sebastiena Buemi'ego z Renault e.Dams oraz Jarome D´Ambrosio z Dragon Racing.

Siódmy czas dnia należał do Alexa Lynna z DS Virgin Racing, który był o niewiele ponad jedna dziesiątą szybszy od Lucasa Di Grassi'ego z Audi i Nicolasa Prosta z Renault e.Dams. Dziesiąty czas dnia należał do kierowcy Panasonic Jaguar Racing – Mitcha Evansa

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone