Formuła E

Sergio Marchionne

Marchionne: Ferrari nie pojawi się w Formule E

Szef FCA Sergio Marchionne twierdzi, że Ferrari nie pójdzie śladami Mercedesa i nie wystartuje w Formule E, ale może to zrobić za pomocą innej marki ze swojego koncernu.

W ostatnim czasie do Formuły E dołącza wielu producentów, ostatnio największy rywal Ferrari z F1, Mercedes, ogłosił, że zadebiutuje w elektrycznej serii w sezonie 2019/20.

Prezes Ferrari poinformował, że Formuła E musi się zmienić, zanim rozważy dołączenie do niej. Marchionne ujawnił, że rozważa wejście do Formuły E, ale korzystając z innej marki grupy Fiat Chrysler Automobiles, która obejmuje m.in. Alfę Romeo, Chryslera, Dodge i Maserati.

W szerszym znaczeniu tego, co robimy w samochodach, Maserati, Alfa i Ferrari, patrzymy na to - powiedział Marchionne w rozmowie ze Sky Sports.

Zapytany, czy wejście do Formuły E odbyłoby się pod szyldem Ferrari lub Fiata, powiedział: Nie z Fiatem, ale Alfa, Maserati.

Formuła E ma wprowadzić nową baterię - dostarczaną przez McLaren Applied Technologies - zdolną do przejechania pełnego dystansu wyścigu w sezonie 2019/20. Obok Mercedesa ostatnio także Porsche zgłosiło swój udział w Formule E porzucając jej kosztem program LMP1 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC).

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone