Formuła E

Luca Filippi i Oliver Turvey / NIO Formula E

Luca Filippi dołącza do Olivera Turveya i zespołu NIO Formule E na sezon 2017/18

Zespół NIO Formula E potwierdził, że w sezonie 2017 obok Olivera Turveya wystartuje Luca Filippi.

32-letni Włoch to były kierowca serii GP2, w której rywalizował w sezonie 2011, a także IndyCar, w której ścigał się w latach 2013-2016, z najlepszym drugim miejscem.

Pozwolę sobie najpierw podziękować wszystkim w NIO za wspaniałą okazję, którą mi dano, aby ścigać się w Mistrzostwach Formuły E - powiedział Luca Filippi.

To nowy elektryczny świat dla mnie i nowy przyszłościowy system wyścigowy, który jest pełen talentów i czystej energii, więc jestem bardzo podekscytowany, że staję się tego częścią.

Podczas naszego pierwszego testu w Hiszpanii od razu poczułem się świetnie, w samochodzie i wszystkimi ludźmi w zespole - dodał Włoch.

Drugi z kierowców ekipy NIO dołączył do zespołu pod koniec sezonu 2014/15 i zakończył zmagania na dwunastej lokacie. Brytyjczyk wierzy, że zespół zrobił krok naprzód i odpowiednio zrozumiał samochód, którym wraz z Filippim będzie się ścigał w nadchodzącym sezonie.

Wierzę, że wspólnie zdobyliśmy doświadczenie przez ostatnie dwa i pół roku i udało nam się osiągnąć dobre postępy - powiedział Oliver Turvey.

Cały zespół NIO pracuje bardzo ciężko z nowym samochodem na czwarty sezon, a podczas testów rozwojowych odczułem pozytywne zmiany w podwoziu i układzie napędowym.

Jestem przekonany, że zespół zrobił krok naprzód.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone