Formuła E

Lucas di Grassi / Audi Sport ABT Schaeffler

Debiut Formuły E w Sau Paulo przełożony

Debiut Formuły E w Sau Paulo został przełożony na piąty sezon mistrzostw (2018/19), czego powodem był wniosek władz miasta.

Runda na ulicznym torze w Sao Paulo miała zadebiutować w tegorocznych mistrzostwach Formuły E obok rywalizacji w Rzymie, Santiago i Zurychu, jednak z powodu trwającego procesu sprzedaży Anhembi Park, władze miasta złożyły wniosek o przełożenie debiutu Sau Paulo na kolejny sezon, który odbędzie się na przełomie 2018/19 roku.

Władze miasta Sao Paulo poprosiły nas o przełożenie wyścigu na sezon piąty, czego powodem jest trwający proces prywatyzacji Anhembi Park - potwierdził rzecznik serii.

Wyścigi w centrach miast zawsze stanowią wyzwania, a ponieważ proces ten trwa dłużej niż oczekiwano, w porozumieniu z miastem Sao Paulo, postanowilismy rozpocząć negocjacje na temat przełożenia wyścigu, aż do zakończenia procesu prywatyzacji.

W międzyczasie na ten sezon przygotowaliśmy alternatywne rozwiązanie, który zostanie formalnie przedstawione na posiedzeniu Światowej Rady Sportów Motorowych FIA w Paryżu w przyszłym tygodniu.

Wyścig w Sau Paulo elektrycznych bolidów, zaplanowano na 17 marca przyszłego roku jako piątą rundę mistrzostw.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone