Antonio Felix da Costa kontynuuje przygodę w Formule E z zespołem Andretti

Antonio Felix da Costa kontynuuje przygodę w Formule E z zespołem Andretti

Zespół Andretti potwierdził, że w czwartym sezonie Formuły E 2017/18 za sterami elektrycznego bolidu pozostanie Antonio Felix da Costa.

Portugalczyk swoją przygodę z Mistrzostwami Formuły E rozpoczął od pierwszego jej sezonu, jednak z zespołem Aguri, z którym rywalizował także i w drugim, przed przenosinami do ekipy Andretti.

Da Costa swój ostatni sezon nie może jednak zakwalifikować do udanych, czego konsekwencją jest dopiero dwudziesta lokata w klasyfikacji generalnej i jedyna pierwsza dziesiątką podczas starć w sezonie 2016/17.

Amerykański zespół zaufał jednak kierowcy, z którym przedłużył współpracę na kolejne starty, które rozpoczną się w Hong Kongu drugiego grudnia.

Cieszę się, że wracam na czwarty sezon Formuły E z zespołem Andretti - powiedział zadowolony Antonio Felix da Costa.

Wykonaliśmy dobre dni testowe i uważam, że zrobiliśmy kilka niezbędnych kroków naprzód. Wierzę także, że z dodatkowym wsparciem od BMW i naszych partnerów, mamy siłę do walki o dobre wyniki.

Nie mogę się już doczekać rundy w Hong Kongu - dodał Portugalczyk.

Zespół Andretti nie potwierdził, kto zasiądzie w drugim fotelu wyścigowym na sezon 2017/18 obok da Costy, choć z ekipą w Walencji testują Alexander Sims i Tom Blomqvist.