Formuła E

Andre Lotterer

Andre Lotterer kierowcą zespołu Techeetah w czwartym sezonie Formuły E

Andre Lotterer dołączy do Jean-Erica Vergne'a i będzie rywalizował w barwach zespołu Techeetah w Formule E w sezonie 2017/18.

Trzykrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans i mistrz Długodystansowych Mistrzostw Świata, zadebiutuje w Formule E i zastąpi Stephane Sarrazina, rozpoczynając swoje zmagania już w grudniu.

Jestem zaszczycony i dumny z dołączenia do zespołu Techeetah, aby móc zadebiutować w Formule E - powiedział Andre Lotterer. Formuła E była najbardziej emocjonującą serią wyścigową w ostatnich latach.

Ekipa Techeetah zrobiła bardzo duże wrażenie w zeszłym sezonie pokonując szereg zespołów producenckich i nie mogę się doczekać współpracy z Jean-Erickiem Vergne'm i wszystkimi w Techeetah, aby rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze wyścigowego.

Dyrektor zarządzający Techeetah, Ivan Yim, powiedział: Jean-Eric Vergne i Andre Lotterer będą jednymi z najsilniejszych składów w Formule E. Jestem pewien, że każdy z nich będzie naciskał na drugiego w drodze o lepsze osiągi.

Doświadczenie Andre z niektórymi najważniejszymi zespołami fabrycznymi w motorsporcie przynoszą ogromną wartość, gdy naciskamy na rozwój zarówno średnio, jak i długoterminowy.

Lotterer to drugi kierowca z Długodystansowych Mistrzostw Świata obok Neela Janiego z Dragon Racing, który będzie rywalizował w Formule E w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone