Formuła 1

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas

Znakomita komunikacja powodem sukcesów Mercedesa

Dobra komunikacja w zespole Mercedesa jest głównym powodem, dla których niemiecki zespół z każdym wyścigiem poprawia swoją formę, informuje obecny mistrz świata Lewis Hamilton.

Mimo słabego początku sezonu w wykonaniu srebrnych strzał i gonieniu zespołu Ferrari pod względem mocy i rozwoju tegorocznej maszyny, to zespół z Brackley ma na ten moment trzydzieści punktów przewagi w klasyfikacji konstruktów. Dzięki ciężkiej pracy zespół Mercedes podczas tego sezonu zdominował weekendy wyścigowe, w których spisywani byli na jazdę za zespołem z Maranello.

Drugi kierowca zespołu Valtteri Bottas pokazał podczas tego sezonu bardzo dobre tempo, jednak na ten moment nie udało mu się wygrać żadnego wyścigu, a najbliższej triumfu był podczas pamiętnego GP Azerbejdżanu.

Według lidera zespołu Lewisa Hamiltona, wspaniała komunikacja panująca wewnątrz, jest powodem sukcesów niemieckiej ekipy: To wspaniała praca całego zespołu pozwala nam osiągać coraz lepsze wyniki z wyścigu na wyścig. Cały czas uczymy się czegoś nowego o naszym samochodzie i co chwila wprowadzamy do niego nowe ulepszenia, co pozwala nam polepszyć tempo w każdy weekend.

To prawdziwa przyjemność jeździć dla najlepszego zespołu w historii tego sportu. Mamy wspaniałych ludzi w zespole, zarówno tych, którzy są ze mną na torze oraz tych, którzy są w naszej fabryce. Czuję się bardzo pewnie w zespole, przez świetną organizację pracy.

Jeśli chodzi o moją jazdę oraz to, co robię poza torem, przed weekendem w Singapurze było wiele pytań, czy mnie to rozprasza, odpowiedź jest taka: nie rozprasza mnie to w żadnym stopniu.

Hamilton pochwalił również swojego inżyniera wyścigowego Pete’a Bonningtona, za wsparcie na jakie może liczyć w każdym wyścigu: Miałem Bonningtona u swego boku cały czas w zespole Mercedes i jestem bardzo zadowolony z pracy ze swoim inżynierem.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone