Formuła 1

Grand Prix Singapuru 2018

Zmiana w kwalifikacjach od sezonu 2019 Formuły 1?

Sesja kwalifikacyjna Formuły 1 w sezonie 2019 może ulec zmianie, donosi Auto Motor und Sport.

Obecnie sobotnie kwalifikacje są podzielone na trzy sesje - w dwóch pierwszych Q1 i Q2 odpada po pięciu kierowców, aby czołowa dziesiątka mogła walczyć o pierwsze pole startowe w Q3.

Według niemieckiego Auto Motor und Sport, przyszłoroczne kwalifikacje mogą ulec zmianie i zostać podzielone na cztery sesje, w których będzie odpadać po czterech kierowców, natomiast w ostatniej o pole position powalczy ośmiu kierowców.

Zmiana proponowana przez Liberty Media ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności kwalifikacji, jednak nie wiadomo, czy sesje zostaną wydłużone, czy nadal trwać będą sześćdziesiąt minut.

Obecne regulacje mówią także, że czołowa dziesiątka z Q3 musi rozpocząć niedzielny wyścig na oponach, na których wywalczyła najlepszy czas w drugiej sesji kwalifikacyjnej, jednak ta zasada od dłuższego czasu jest krytykowana i również może ulec zmianie w najbliższej przyszłości.

Niemiecki serwis informuje także, że nie dojdzie do żadnych zmian w systemie punktacji kierowców w klasyfikacji kierowców oraz konstruktorów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone