Formuła 1

Bahrain International Circuit

Zimowe testy 2019 Formuły 1 przeniesione do Bahrajnu?

Formuła 1 planuje przenieść testy zimowe 2019 do Bahrajnu. Do tej pory testy odbywały się w Barcelonie, lecz ich organizacja tydzień wcześniej wiąże się z ryzykiem pogodowym, a ponadto nowy asfalt nie zapewnia reprezentatywnych wyników.

Tuż przed GP Węgier powinno odbyć się głosowanie w tej sprawie, lecz FIA oraz Liberty Media wydały już zielone światło.

Sezon 2019 rozpocznie się wcześniej, bo już 17 marca, co oznacza, że testy także będą przesunięte w harmonogramie względem roku ubiegłego. Pierwsza tura odbyłaby się w dniach 18-21 lutego 2019r., a po czterech dniach przerwy miałaby miejsce kolejna tura 26 lutego - 1 marca 2019r.

Oprócz pogody kolejnym problemem jest asfalt. Nawierzchnia toru w Barcelonie została odnowiona, jednak wiele zespołów, a także Pirelli przyznało po rozpoczęciu sezonu, że dane pozyskane w trakcie testów były niereprezentatywne.

Testy w Bahrajnie wiążą się jednak z wyższymi kosztami dotyczącymi wysyłki części zamiennych i aktualizacji. Liberty obiecało jednak zespołom przejęcie części kosztów, lecz w zamian zespoły będą musiały umożliwić lepszy dostęp kamerom telewizyjnym do wszystkich swoich obszarów podczas testów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone