Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Zespoły nowe ogumienie na sezon 2020 przetestują podczas GP Stanów Zjednoczonych

Wszystkie zespoły będą miały okazję przetestować nowe ogumienie Pirelli na sezon 2020, które zostanie im dostarczone na GP Stanów Zjednoczonych w przyszłym miesiącu.

Jedyny dostawca ogumienia dla zespołów Formuły 1, włoska marka Pirelli potwierdziła, że podczas weekendu wyścigowego na torze w Austin, każdy kierowca otrzyma dodatkowo po dwa zestawy nowego ogumienia, które będzie mógł sprawdzić podczas pierwszego piątkowego treningu.

Specyfikacja ogumienia na sezon 2020 zostanie tymczasem sfinalizowana po ostatecznym teście rozwojowym w dniach 7-8 października na torze Barcelona-Catalunya, gdzie na pętli pojawią się kierowcy Mercedesa, Ferrari oraz Red Bulla.

"Zapewnimy najlepszą opcję wszystkim zespołom w Austin" - powiedział szef Pirelli F1, Mario Isola. "Dwa zestawy na samochód. To dodatkowa okazja do przetestowania produktu na 2020 rok."

"Jesteśmy zobligowani do dostarczenia dwóch zestawów tego samego ogumienia. Zidentyfikujemy rodzaj ogumienia podobny do jednego z trzech wybranych dla toru w Austin, aby dokonać właściwego porównania. Test w Barcelonie jest właściwym testem rozwojowym. Ten w Austin powiedzmy ratyfikacją."

"Wybór na wyścig to C2, C3 i C4. Jeśli chodzi o oponę rozwojową, wciąż musimy zdecydować, ale prawdopodobnie będzie to C3 (2020)."

Dokładniejsze sprawdzenie przyszłorocznego ogumienia odbędzie się podczas trzech dni testowych na torze Yas Marina, po zakończeniu Grand Prix Abu Zabi, po którym zespoły dokonają doboru opon na kilka pierwszych Grand Prix sezonu 2020.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone