Formuła 1

GP Australii / © McLaren

Zespoły F1 zatrzymają dla siebie szczegóły planów Liberty

Szefowie ekip Formuły 1 otrzymali zdecydowanie większą ilość detali na temat planowanych przez obecnych posiadaczy praw komercyjnych zmian w sporcie, które miałyby wejść w życie wraz z sezonem 2021.

W piątek Chase Carey oraz Ross Brawn zaprezentowali swoją wizję zespołom, a później wystosowali informację prasową dla przedstawicieli mediów. Wiadomości, które otrzymała opinia publiczna były przygotowane wcześniej i zawierały jedynie główne punkty omawiane podczas spotkania z zespołami.

Ekipy mają znacznie szerszy obraz sytuacji, ale zostały zobligowane do tego, aby nie mówiły o nich publicznie.

Myślę, że będziemy unikali wdawania się w szczegóły tego, co było dyskutowane tego rana. Na to się zgodziliśmy w gronie zespołów, Chase’a oraz Ross’a. Ogólne odczucia są bardzo pozytywne i uważam, że kierunek, w który idziemy jest dobry. Jest oczywiście wiele pytań o detale, jednak utrzymamy je za zamkniętymi drzwiami – powiedział dyrektor generalny McLarena Zak Brown.

Szef ekipy Haas, Gunther Steiner dodał: Szczegółowe dyskusje odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Zgodziliśmy się na to, więc powinniśmy to utrzymywać jak żadną inną sprawę. Mam nadzieję, że powróci lepszy sport, co jest dobre dla nas wszystkich. Jesteśmy w takim momencie, że potrzebujemy coś zmienić, aby zachęcić ludzi, fanów do robienia tego, co jest niezbędne by ten sport był liderem wśród wszystkich dyscyplin na świecie.

52-latek również wyjaśnił, że propozycje Liberty stanowią punkt wyjściowy do szerszych dyskusji na temat ostatecznego kształtu zmian, które wejdą w życie wraz z sezonem 2021 Formuły 1.

Jest to coś pomiędzy strategią, a listą życzeń. Nazywane jest to propozycją i tym właśnie to było. Nie jest to jeszcze strategia, ale bardzo dobry sposób rozpoczęcia całego procesu. Naprawdę dobry.

Jako przedstawiciel mniejszego zespołu, do których niewątpliwie zaliczane jest Force India, Bob Fernley jest zadowolony z proponowanych przez Liberty Media zmian w Formule 1. Zaznaczył jednak, że cały proces trochę jeszcze potrwa.

Myślę, że ten proces, przez który FIA i F1 przechodzą zaowocuje ostatecznymi ustaleniami w trakcie kilku następnych miesięcy. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że bierzemy w tym udział. Uczestniczymy jako indywidualne ekipy, a nie wspólnota, więc to jest dobre rozwiązanie pewnych problemów, których doświadczaliśmy w przeszłości – powiedział zastępca szefa zespołu Force India.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone