Formuła 1

Lance Stroll - Williams Martini Racing / © Williams F1

Zespół Williams podaje powody wycofania się z wyścigu obu kierowców

Lance Stroll oraz Siergiej Sirotkin byli zmuszeni wycofać się z wyścigu o GP Niemiec.

Zdaniem Paddy'ego Lowe kierowcy mieli szansę na finisz w punktach lub walkę o solidne pozycje, lecz w obu samochodach doszło do dwóch zupełnie różnych awarii.

Jest to szczególny cios, ponieważ jeśli jest jedna rzecz, którą udało nam się osiągnąć w tym roku, to na pewno jest nią poprawa naszej niezawodności w porównaniu do roku ubiegłego. W tym sezonie tylko raz musieliśmy wycofać się z wyścigu z powodu awarii samochodu - tłumaczył Lowe.

Siergiej miał pożar z powodu wycieku oleju gdzieś w obwodzie silnika, ale wciąż badamy tę sytuację. W przypadku Lance'a doszło do awarii w tylnym obwodzie hamulca, dlatego stracił kontrolę nad tylnymi hamulcami. W obu przypadkach konieczne było zatrzymanie samochodów.

Na pewnym etapie wyścig układał się dla Williamsa pomyślnie i nawet mimo braku konkurencyjnego tempa, zmienne warunki i wyjazd samochodu bezpieczeństwa mogłyby być szansą na walkę o lepsze lokaty.

Wczoraj w kwalifikacjach byliśmy mocni, ale dzisiaj tempo nie było wspaniałe, jednak jestem zadowolony z mojego wyścigu - przyznał Lance Stroll. Na pewnym etapie wydawało się, że jesteśmy na dogodnej pozycji, ale zaczął padać deszcz.

Spoglądając na rezultaty, Hartley zdobył punkt, a przecież byliśmy przednim zanim zjechaliśmy po przejściowe opony, ale potem musieliśmy się wycofać z powodu awarii hamulca. Jednak na pewnym etapie prezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Szkoda, że nie mogliśmy wykorzystać zmiennych warunków.

Jak dodał Siergiej Sirotkin: Był to dobry wyścig i musiałem powalczyć na starcie. Wygrałem kilka pojedynków, ale kilka też przegrałem, ponieważ nie byłem w stanie nic zrobić. Kiedy wyścig się uspokoił szło nam lepiej i dobrze zarządzaliśmy oponami. Tempo było przyzwoite, a kiedy zaczęło padać, czułem się pewnie i dość szybko udało mi się zmniejszyć dystans do samochodów przed mną. W momencie wyjazdu samochodu bezpieczeństwa poczułem, że to nasza szansa, jednak niestety otrzymałem informację, że muszę natychmiast się zatrzymać.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone