Formuła 1

Sergio Perez - SportPesa Racing Point F1 Team

Zespół Racing Point w Melbourne pokaże całkowicie nowy bolid

Problemy, jakie dotknęły zespół Force India (aktualnie Racing Point) w sezonie 2018, odbiły się dość poważnie na rozwoju tegorocznej konstrukcji. W związku z opóźnieniami na przedsezonowych testach w Montmelo ekipa Racing Point pojawiła się z bolidem z sezonu 2018 wyposażonym w wymagane tegoroczne elementy aerodynamiczne.

Otmar Szafnauer przyznał jednak, że tegoroczna konstrukcja została ukończona na czas i podczas pierwszego weekendu wyścigowego w Melbourne na torze będziemy oglądać całkowicie inny bolid niż ten, który oglądaliśmy podczas zimowych testów.

"Podczas testów, w których mieliśmy niekompletną konstrukcję, mieliśmy tylko kilka celów do zrealizowania, które udało się nam osiągnąć, co na pewno nas cieszy."

"Bolid, który pojawi się na ulicznym torze w Melbourne, będzie różnił się znacząca od konstrukcji, którą jeździliśmy podczas zimowych testów."

"Wraz z całym zespołem podjęliśmy decyzje o poświęceniu większej ilości czasu na rozwój tegorocznej konstrukcji. Przez ten czas udało nam się również podkręcić osiągi naszego bolidu w trybie wyścigowym."

"Wprowadzanie zmian nigdy nie było prostą sprawą, jednak mamy nadzieję, że czas, który poświęciliśmy na rozwój nie pójdzie na marne i zaowocuje w tym sezonie dobrą formą naszego zespołu" - podkreślił.

Mimo wielu pozytywnych wiadomości, przed startem sezonu 2019, Otmar Szafnauer stara się nie popadać w nadmierny optymizm. Według Amerykanina nadchodzący sezon będzie okresem przejściowym, po zawirowaniach jakie przeszła jego ekipa w poprzednim roku.

"Duża część tegorocznego bolidu została zaprojektowana zanim nowi akcjonariusze przejęli zespół, więc ten sezon będzie dla naszej ekipy przejściowy, w którym lepiej postaramy się przygotować na sezon 2020."

"Celem jest cały czas rozwijanie naszego bolidu i poprawa osiągów, co będzie konieczne, patrząc na rywalizację, jaka szykuje się nam w środku stawki. Najbliższym celem, będzie zdobycie punktów w Melbourne i liczę, że uda nam się ten cel zrealizować" - podsumował.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone