Formuła 1

Esteban Ocon i Sergio Perez - Racing Point Force India

Zespół Racing Point podał datę prezentacji przyszłorocznego samochodu

Zespół Racing Point zaprezentuje światu samochód na sezon 2019 podczas Canadian International AutoShow, które odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Racing Point, który po przejęciu Force India przez Lawrence'a Strolla jest ich następcą, oficjalnie zaprezentuje swój samochód na sezon 2019 w trakcie wystawy samochodowej w Toronto. Prezentację zaplanowano konkretnie na 13 lutego, czyli na pięć dni przed początkiem zimowych testów.

Oprócz malowania powinniśmy także poznać nową nazwę zespołu. Force India sezon 2018 dokończyło jako Racing Point Force India, natomiast na opublikowanej na początku grudnia liście startowej na sezon 2019 widnieje tylko nazwa Racing Point. Wiadomo jednak, że będzie to tylko tymczasowy tytuł.

Wybór Toronto jako miejsce prezentacji zespołu nie jest przypadkowy. W końcu jest to kanadyjskie miasto, a Kanadyjczykiem jest przecież Lawrence Stroll, nowy właściciel zespołu, którego siedzibą jest Silverstone.

Racing Point jest dopiero drugim zespołem, który zapowiedział przyszłoroczną prezentację. Ferrari pokaże światu swój nowy samochód 15 lutego.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone