Formuła 1

Sergio Perez - Racing Point Force India

Zespół Racing Point Force India wychodzi na prostą

Zespół Force India niemal w całości spłacił wszystkie swoje zaległości finansowe, a wszystko to dzięki przejęciu zespołu przez Lawrence'a Strolla i jego potężnym wkładzie finansowym, jaki wprowadził do zespołu.

Zanim jednak doszło do zakupu zespołu Force India przez Kanadyjskiego biznesmena, musiał on wraz ze swoim konsorcjum wyłożyć dziewięćdziesiąt milionów funtów za aktywa starego zespołu.

Ponieważ pierwotna firma zarządzająca zespołem jest pod kontrolą administratora, cała kwota wyłożona przez Lawrence'a Strolla została "zamrożona" w procesie prawnym, który może potrwać miesiące lub nawet lata, zanim fundusze zostaną podzielone i wykorzystane na spłatę wierzycieli. Środki finansowe, które wyłożył nowy właściciel zespołu, są wystarczające, przez co każdy z wierzycieli ma gwarancje otrzymania pełnej kwoty.

Jednakże nowy właściciel postanowił nie czekać ze spłatę długów oraz zakończenia procesów sądowych i postanowił natychmiast wypłacić należne środki finansowe, przez co, gdy tylko proces sądowy się zakończy, cała kwota powróci do szefostwa zespołu.

Najbardziej istotną rzeczą w tej sprawie jest to, że akcjonariusze podjęli duże ryzyko, by spłacić wierzycieli. Nowi właściciele wyłożyli dodatkowe środki finansowe, przez co nasi wierzyciele zostaną spłaceni natychmiast, bez oczekiwania na zakończenie procesów sądowych, które mogą zająć kilka lat - powiedział Otmar Szafnauer szef zespołu Racing Point Force India.

Szef zespołu Force India Otmar Szafnauer zasugerował że, proces spłaty wierzycieli może zostać zakończony jeszcze w tym tygodniu.

Wszystkie nasze zaległości finansowe powinny zostać uregulowane do połowy października, jeśli nie uda się uregulować wszystkich, to przynajmniej 95% długu zostanie do tego czasu na pewno spłacona. Zwykle, gdy dochodzi do procesu administracyjnego, to sprawa trwa przez dłuższy okres czasu, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni naszym nowym akcjonariuszom za to, że spłacą długi zespołu przed czasem.

Szafnauer nie ukrywa wielkiej wdzięczności dla Lawrence'a Strolla oraz jest pod wrażeniem jego prostego podejścia do biznesu.

Lawrence jest wielkim motywatorem, jest wyraźnym i bezpośrednim mówcą, ma wysokie oczekiwania, co jest zrozumiałe i wszyscy to rozumiemy. Cieszę się bardzo, że są wiązane z naszym zespołem wielkie oczekiwania, pracujemy bardzo ciężko by sprostać tym oczekiwaniom - dodaje Otmar Szafnauer.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone