Formuła 1

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing

Zespół Alfa Romeo Racing wiedział o problemach z przednim skrzydłem Raikkonena

Kimi Raikkonen z Alfa Romeo Racing twierdzi, że zespół wiedział o problemie z przednim skrzydłem, który zmusił Fina do startu w GP Azerbejdżanu z alei serwisowej.

Fin do rywalizacji na ulicach Baku zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce, jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem czwartej rundy F1, Raikkonen został ukarany dyskwalifikacją z sobotnich kwalifikacji.

Przyczyną kary dla Raikkonena było złamanie regulaminu technicznego, ponieważ przednie skrzydło nie zdało testu ugięcia FIA, o czym pisaliśmy tutaj: Kimi Raikkonen zdyskwalifikowany z kwalifikacji GP Azerbejdżanu.

Raikkonen do niedzielnego wyścigu musiał przystąpić ze starszą specyfikacją skrzydła, co było złamaniem reguł parku zamkniętego i tym samym zmusiło go do wystartowania z alei serwisowej.

Kierowca Alfy Romeo ujawnił, że zespół zidentyfikował problem z przednim skrzydłem już w Chinach, jednak nie miał wystarczającej ilości czasu, aby poradzić sobie z tym problemem.

"Nie wiem, co się stało. Dzś rano otrzymałem wiadomość" - tłumaczył przed wyścigiem Kimi Raikkonen.

"W ostatnim wyścigu miałem problem pod koniec rywalizacji z przednim skrzydłem i straciliśmy wtedy siłę docisku. Prawdopodobnie jest to podobna rzecz, która to spowodowała."

"Znaliśmy ten problem po ostatnim wyścigu, ale nie mieliśmy czas, aby wyprodukować nowe skrzydło. Z pewnością nie spowodowało to, że jesteśmy szybsi, ale tak to już jest. Mam nadzieję, że jest to sprawiedliwe dla wszystkich."

Mimo startu z alei serwisowej Kimi Raikkonen zdołał awansować do pierwszej dziesiątki i zdobyć kolejny ważny punkt.

"Mamy jeden punkt, więc lepsze to niż nic, ale było ciężko, tak naprawdę nie mieliśmy wystarczającej ilości docisku" - wyjaśnił Fin.

"Nie sądzę abyśmy naprawdę sprawili, że opony działały dobrze, nie wydobyliśmy z nich przyczepności. Zrobiliśmy co w naszej mocy."

"Uważam, że jeden punkt to wszystko na co było nas stać. Następny wyścig powinien być dla nas łatwiejszy" - dodał Raikkonen.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone