Formuła 1

Zaprezentowano wirtualny onboard po torze w Hanoi

Oficjalnie zaprezentowano wirtualne okrążenie toru w Hanoi. Wyścig w stolicy Wietnamu dołączy do kalendarza F1 w 2020 roku.

Miejsce wyścigu ma być skupione wokół stadionu My Dinh. Oprócz tego tor, którego projektantem jest znany w świecie F1 Hermann Tilke, będzie przebiegać przez ulicę o długości 5,56 km.

Większość sekwencji w zamierzeniu mają stanowić drogi publiczne (ok 2/3 toru). Reszta zostanie specjalnie zbudowana na potrzeby wyścigu. Tor będzie również wyposażony w specjalny kompleks pit lane na rundę F1.

Syn projektanta, Carsten Tilke, który również był zaangażowany w planowanie toru, po krótce opisał przyszłe dzieło.

„Pierwsza sekcja przypomina mi Mercedes Arena na Nürburgringu” - powiedział Niemiec. „Tor ma również bardzo zróżnicowane przejścia z zakrętami o dużej prędkości, w pewnym stopniu przypominające Esses na Suzuce i długie proste, które zapewniają dobre możliwości wyprzedzania z utrudnionymi punktami hamowania.”

„Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo wymagający tor, na którym można ścigać się i z pewnością przyniesie mnóstwo akcji wyścigowych. Wykręcenie doskonałego okrążenia na tym torze nie będzie łatwe” - zakończył Carsten Tilke.

Specjalne oprogramowanie do symulacji wykorzystywane przez pracownię Tilke daje możliwość obejrzenia okrążenia z perspektywy kierowcy. Wirtualne okrążenie możecie zobaczyć pod tym linkiem.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone