Formuła 1

Pierre Gasly - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zaktualizowane jednostki napędowe Hondy na GP Azerbejdżanu

Honda zamierza wprowadzić ulepszoną jednostkę napędową na nadchodzące Grand Prix Azerbejdżanu. Nowe silniki otrzymają ekipy Red Bull Racing i Toro Rosso po tym, jak w poprzednim grand prix, pojawiły się "problemy z kontrolą jakości".

Będzie to miało pozytywne, jak i negatywne strony dla obu ekip. Na pewno Red Bull oraz Toro Rosso mogą liczyć na poprawę niezawodności, a także osiągów. Z drugiej jednak strony będą musieli liczyć się ze wcześniejszymi karami ze względu na ograniczoną ilość poszczególnych elementów jednostki napędowej.

Po pierwsze zaktualizowany silnik przyczyni się do tego, że samochody będą bardziej konkurencyjne na prostych toru Baku. Po drugie zmiany były niezbędne do wprowadzenia ze względu na problemy, jakie pojawiły się w bolidach podczas Grand Prix Chin.

Alex Albon oraz Daniił Kwiat otrzymali już po drugim egzemplarzu silnika po GP Chin - u Rosjanina dokonano tego z powodu wspomnianych problemów, do których doszło w pierwszej sesji treningowej (po wyścigu przeprowadzona inspekcja potwierdziła problemy z kontrolą jakości), natomiast u Albona wymiana silnika była konsekwencją jego wypadku również w pierwszej sesji treningowej.

Wdrożenie nowych jednostek napędowych w Baku będzie oznaczało, że Albon i Kwiat wykorzystają zgodnie z przepisami maksymalną i dozwoloną alokację poszczególnych elementów.

W sezonie kierowcy mają do dyspozycji trzy spalinowe silniki, turbo i MGU-H oraz po dwa egzemplarze MGU-K, baterii i elektroniki sterującej.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone