Formuła 1

Carlos Sainz - McLaren F1 Team

Z obawy o Pereza odpuścił walkę z Albonem

Carlos Sainz z zespołu McLaren przyznał, że oparł się walce z Alexandrem Albonem, w końcowej fazie wyścigu, ponieważ obawiał się ataku ze strony zbliżającego się Sergio Pereza.

Hiszpan zajął szóstą lokatę podczas Grand Prix Rosji, po solidnej walce w środku stawki i dojechaniu do mety tuż za najszybszymi trzema zespołami, które wyraźnie odskoczyły reszcie zespołów w tegorocznym sezonie.

Sainz, podobnie jak Lando Norris, popisał się bardzo dobrym startem, walcząc podczas pierwszych kilku zakrętów z Mercedesami, co dawało mu czwartą lokatę tuż przed Valtteri Bottasem. Hiszpan podczas pierwszych metrów walczył także ze zwycięzcą wyścigu, jednak w ostateczności musiał uznać jego wyższość.

"Mieliśmy dobry start, który był naszym pierwszym celem i dał nam szansę przynajmniej na walkę z Mercedesem i Ferrari w pierwszym zakręcie" - powiedział Carlos Sainz.

"To była świetna zabawa, to dobry sposób na motywację."

"Przez cały wyścig (mieliśmy) dobre tempo, dobrze zarządzaliśmy oponami, podczas całej strategii i zakończyliśmy wyścig na najwyższej możliwej pozycji, dokładnie tak, jak chcieliśmy."

Kierowca McLarena w ostatniej fazie wyścigu musiał jednak oprzeć się walce ze ścigającym go Alexandrem Albonem, któremu uległ. Sainz przyznał, że ważnym było dowiezienie, jak najwyższej możliwej pozycji, aby zdobyć punkty i utrzymać za sobą Pereza, a nie walczyć z szybszym bolidem Red Bulla.

"Niestety myślę, iż aby walczyć z Mercedesem lub Red Bullem musimy zyskać kolejne pół sekundy, aby było warto, ponieważ obecnie walka z tymi ekipami generuje stratę sekundy lub dwóch w całym wyścigu."

"A mając tak szybki samochód na prostych, jak Perez z tyłu, nie chciałem pozwolić, aby znalazł się w oknie DRS, podczas walki z Albonem, ponieważ Racing Point jest bardzo szybki na prostych."

"W tamtym momencie musiałem odpowiednio zarządzać tempem. Może gdyby to było ostatnie okrążenie wyścigu, bez wątpienia byłbym o wiele agresywniejszy, ale dzisiaj, po kilku trudnych wyścigach, ważne było zdobycie punktów" - dodał Hiszpan.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone