Wysokie oczekiwania w Red Bull Racing

Wysokie oczekiwania w Red Bull Racing

Christian Horner twierdzi, że drugi rok współpracy zespołu Red Bull Racing z Hondą budzi u niego bardzo duże nadzieje i oczekiwania.

Wśród wszystkich zespołów biorących udział w przedsezonowych testach w Barcelonie, najlepsze czasy i największy pokonany dystans przypadły w udziale zespołowi Mercedes AMG Petronas Motorsport. Jednakże zespół Red Bull Racing również spisał się bardzo dobrze podczas sześciu dni jazd testowych, a ta dobra dyspozycja daje nadzieję na bardzo dobrą formę w sezonie 2020:

„Myślę, że mamy bardzo silny zespół. Nasi kierowcy i cały zespół, a także nasz partner silnikowy to kluczowe aspekty, których czasami brakowało nam w przeszłości. Nasze związki z Hondą bardzo się zacieśniły dzięki trzem wygranym w ubiegłym roku” – powiedział Christian Horner.

„Nasze oczekiwania wciąż rosną. Nasze cele są w tym roku bardzo wysokie, więc przed nami prawdziwe wyzwanie. Wiemy, że mamy bardzo mocnych rywali, ale w naszym zespole mamy siłę, która pozwala nam mieć nadzieję na podjęcie tego wyzwania” – dodał.  

Testy w Barcelonie z całą pewnością nie pokazały pełni możliwości jednostek napędowych Mercedesa oraz Ferrari. Mercedes miał problemy z niezawodnością, a Ferrari było wyraźnie wolniejsze na prostych niż w roku ubiegłym.

„To bardzo niebezpieczne, aby wyciągać zbyt wiele wniosków po zimowych testach. Ferrari wygląda na słabsze niż rok temu, ale głupotą byłoby lekceważenie ich przed wyścigiem w Melbourne.”

„Mercedes to sześciokrotny mistrz świata. W Barcelonie byli bardzo mocni. Mieli problemy, ale lepiej mieć je na testach niż podczas wyścigu. Dlatego zimowe testy mogą być bardzo zwodnicze. Myślę, że w tym roku i tak te dwa zespoły będą zaciekle walczyć w czołówce” – zakończył Horner.