Formuła 1

Miami, Floryda

Wyścig w Miami wycofany z kalendarza F1 na sezon 2019

Władze Formuły 1 poinformowały, że uliczne Grand Prix w Miami nie pojawi się w przyszłorocznym kalendarzu.

W przyszłym sezonie F1 będzie gościła na dwudziestu torach, jak wiemy z kalendarza wypadają Niemcy, co było szansą dla organizatorów GP Miami, jednak sprawy potoczyły się inaczej i wprowadzenie nowego GP do kalendarza zostały przesunięte na sezon 2020.

Główną przyczyną braku GP Miami w przyszłorocznym kalendarzu jest sprzeciw lokalnych mieszkańców, a tamtejsza władza bardzo liczy się z głosem społeczeństwa oraz problemy z budową pełnej nitki toru. Władze Miami mają wrócić do dyskusji z mieszkańcami we wrześniu tego roku.

Pierwotny scenariusz zakładał, że GP Miami pojawi się w kalendarzu F1 już w przyszłym sezonie, niestety miejscowa władza nie mogła dojść do porozumienia z mieszkańcami, co do organizacji wyścigu i decyzja o organizacji tego GP została odsunięta w czasie - powiedział Sean Bratches.

Mamy nadzieję, że w sezonie 2020 wszystko pójdzie zgodnie z planem i GP Miami pojawi się w kalendarzu.

Nie chcemy iść na kompromisy i wolimy poczekać do 2020 roku z organizacją tego wyścigu by w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, co pozwoli nam podpisać umowę na organizacje wyścigu - dodał Dyrektor do spraw komercyjnych Formuły 1.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone