Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Wyjazd poza tor konsekwencją, a nie przyczyną awarii w aucie Hamiltona

Jak się okazało do awarii hydrauliki w maszynie Brytyjczyka doszło jeszcze wcześniej niż przypuszczano, a szeroki wyjazd poza tor był konsekwencją tych kłopotów.

Lewis Hamilton podczas swojego ostatniego pomiarowego okrążenia w kwalifikacjach do GP Niemiec wyjechał bardzo szeroko poza tor w pierwszym zakręcie. Jego samochód na nierównościach, krawężniku został podbity w powietrze i wydawało się, że właśnie to spowodowało nieoczekiwane problemy techniczne.

Pytany przez dziennikarzy Sky o to, czy krawężnik przyczynił się do awarii, odpowiedział: Nie, korzystamy z niego w ten sam sposób na każdym okrążeniu. Problemem było to, że tuż przed krawężnikiem układ kierowniczy się zepsuł.

Co ciekawe zespół Mercedesa nie ma ustalonej jednej wersji wydarzeń. Toto Wolff początkowo uważał, że hydraulika odmówiła posłuszeństwa, ponieważ Lewis Hamilton wyjechał za szeroko i samochód zaliczył tak zwane twarde lądowanie.

Mieliśmy awarię w pierwszym zakręcie, gdy Lewis wjechał na „normalny” krawężnik, z którego kierowcy ciągle korzystają w kwalifikacjach. Później posłuszeństwa odmówiło wspomaganie kierownicy, co było konsekwencją awarii hydrauliki. Widząc w telewizji moment, w którym auto zostało podbite, instynktownie wszyscy myśleli, że to spowodowało problem, ale w rzeczywistości to była tylko konsekwencja – powiedział rzecznik prasowy Mercedesa.

Lewis Hamilton ponownie będzie musiał przebijać się do przodu stawki. Jak pamiętamy, dość łatwo mu to wyszło na torze Silverstone, gdzie po kolizji z Kimim Raikkonenem spadł na ostatnią pozycję i po kilkunastu okrążeniach znajdował się już tuż za najszybszymi kierowcami. Tym razem jednak zadanie może być nieco trudniejsze, ponieważ wyprzedzanie na torze Hockenheimring nie jest takie proste.

Na torze takim jak ten będzie trudno. To jeden z najgorszych pod względem możliwości wyprzedzania, ale zrobię wszystko, co będę mógł – przyznał.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone