Formuła 1

GP Australii / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Wszystkie zespoły oprócz Ferrari w drugim sezonie esportowych mistrzostw F1

Władze Formuły 1 zapowiedziały start drugiego sezonu esportowych mistrzostw, który będzie miał miejsce 13 kwietnia. W porównaniu z poprzednim rokiem czeka nas wiele nowości.

Esportowy sezon 2018 F1 będzie podzielony na dwie części. W pierwszej z nich uczestnicy będą brali udział w czterech zawodach kwalifikacyjnych, zwanych procesem Pro Draft, podczas którego zespoły Mercedes, Red Bull Racing, Force India, Williams, Renault, Haas, Toro Rosso, McLaren oraz Sauber wybiorą przynajmniej jednego kierowcę do swoich zespołów.

Pierwsze zawody kwalifikacyjne będą polegały na tym, że gracz w trakcie pięciu ostatnich okrążeń GP Chin, wcielając się w zajmującego szóstą pozycję Valtteriego Bottasa, będzie musiał awansować na podium, na mokrym, ale przesychającym torze.

Dziesięciu najszybszych graczy ze wszystkich trzech platform: PlayStation 4, Xbox One oraz PC będzie później brało udział w transmitowanym na żywo finale, który wyłoni najlepszą trójkę każdej sesji kwalifikacyjnej fazy Pro Draft.

Będą oni mieli gwarantowane miejsce w jednym z dziewięciu zespołów F1. Łącznie w finale weźmie udział czterdziestu zawodników, pozostała część z nich otrzyma dzikie karty lub zostanie wybrana na podstawie wyników z kwalifikacji.

Po tym jak zespoły wybiorą graczy, odbędą się trzy zawody transmitowane na żywo, które zdecydują o esportowych tytułach w klasyfikacji kierowców i ekip. Nagroda to przynajmniej 200 tysięcy dolarów.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji esportowych mistrzostw F1 był Brytyjczyk – Brendon Leigh.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone