Wolff: Zarządzanie oponami drugą słabością Bottasa

Valtteri Bottas musi poprawić zarządzanie oponami w taki sam sposób, w jaki poprawił swoje kwalifikacje, twierdzi szef zespołu Mercedes Toto Wolff.

Bottas do tej pory trzy razy zdobył pole position, ale jego tempo w ostatnich wyścigach było słabsze niż Lewisa Hamiltona. Fin ukończył rywalizację we Francji prawie dziewiętnaście sekund za swoim kolegą z drużyny.

"Valtteri pokazał świetne tempo na pojedynczym okrążeniu" - powiedział Wolff. "Wydaje mi się, że ogromnie zwiększył swoje zdolności od poprzedniego sezonu. Teraz drugą słabością, którą musi pokonać, jest zarządzanie oponami. Jest tego problemu bardzo świadomy."

"Są takie momenty, w których jest tak szybki, jak Lewis lub nawet szybszy, gdy nie ma ograniczeń przodu lub dotyczące poślizgu, a na torach, gdzie jest to bardziej istotny czynnik, musi po prostu zmienić styl jazdy. Nie jest to prosta rzecz nawet dla kierowcy wyścigowego, ale ma wszystkie możliwości, by to zrobić."

Obaj kierowcy Mercedesa mieli problemy z oponami podczas wyścigu. "Cierpieliśmy z powodu przednich opon, które zużywały się w końcówce" - powiedział Bottas. "Byliśmy trochę zaniepokojeni i chcieliśmy jechać po czystszej stronie, wtedy mieliśmy pewność, że ukończymy rywalizację bez żadnego uszkodzenia przednich opon."

"Tak więc zajmowałem się przednimi oponami w wielu zakrętach i być może jest to dość konserwatywne zachowanie, tracąc trochę czasu i po prostu zarządzając oponami po bezpiecznej stronie toru. W efekcie pod koniec wyścigu byliśmy blisko z Charlesem (Leclerc - przyp. red.), wręcz bliżej niż chcieliśmy. Po Wirtualnym Samochodzie Bezpieczeństwa trochę zmagaliśmy się z oponami i utratą temperatury."

Jednak Wolff nie wierzy w zdecydowane zwycięstwo Hamiltona w ostatni weekend pokazujące, że „złamał” swojego kolegę z drużyny. _"Mam nadzieję, że nie, i zrobimy wszystko, aby upewnić się, że Valtteri jest w dobrym położeniu" - powiedział.

"Myślę, że wie o tym, na pewno będziemy się upewniać co do tego. Staramy się zapewnić im równe szanse. Z przyzwoitym startem w paru ostatnich wyścigach mógł wygrać dwa z nich i wie o tym. Jestem więc optymistą."

"Valtteri potrzebuje tylko jednego dobrego weekendu, aby zbliżyć się do Lewisa i nie pozwolić mu uciec z tytułem."

Bottas traci do Hamiltona 36 punktów w klasyfikacji generalnej mistrzostw.