Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Wolff: Renault, Ferrari i Mercedes są blisko siebie

Szef Mercedesa, Toto Wolff uważa, że osiągi trzech głównych producentów silników Formuły 1 są na zbliżonym poziomie.

Po dwutygodniowym opóźnieniu od planowanej daty debiutu nowej jednostki napędowej w Montrealu, Mercedes wprowadził specyfikację silnika 2.1 na torze Paul Ricard. Lewis Hamilton wykorzystał nowy napęd „pod maską”, zdobywając pole position, które dzień później zamienił na zwycięstwo.

Zapytany, czy Mercedes ma najlepszy silnik w Formule 1, Wolff odpowiedział: Trudno stwierdzić, ponieważ kiedy patrzysz na dane, w najszybszym samochodzie na prostej był Kimi, ale uważamy, że on miał inną konfigurację aerodynamiczną.

Renault, Ferrari i Mercedes są blisko siebie. Teraz chodzi o to, aby osiągnąć zyski bez kompromisu z niezawodnością. To jest sztuka. Ta walka będzie trwała do końca sezonu.

Po wprowadzeniu jednostek V6 w 2014 roku Mercedes był dla innych zespołów punktem odniesienia pod względem osiągów i niezawodności. Nowa specyfikacja silnika niemieckiego producenta została opóźniona ze względu na obawy dotyczące niezawodności, jednak we Francji problem z jednostką miał Sergio Perez z Force India.

Szef Mercedesa przyznał, że niepokoi go niezawodność jednostki napędowej, która pojawiły się w jednym z bolidów napędzanych silnikiem spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Zawsze uważnie słuchasz nowego silnika i przyglądasz się danym, kiedy jeden z sześciu bolidów ma problem, który rozumiemy jako wyciek wody. Utratę ciśnienia wody - dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone