Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Wolff: Pole position dla Bottasa utrudnieniem w poleceniach zespołowych

Szef Mercedesa przyznał, że trudno będzie poprosić Fina o pomoc Lewisowi Hamiltonowi po tym jak wywalczył pierwsze pole startowe do GP Rosji.

Valtteri Bottas potwierdził to, że na obiekcie w Soczi czuje się niczym ryba w wodzie i pokonał swojego partnera z ekipy podczas dzisiejszych kwalifikacji. Niemniej jednak Fin nie liczy się w walce o mistrzowski tytuł i może pomóc Lewisowi Hamiltonowi zyskać cenne punkty w klasyfikacji kierowców.

Trudno będzie powiedzieć mu, że nie może się ścigać po zdobyciu pole position. Jutro rano o tym porozmawiamy i zobaczymy jak wyścig będzie przebiegał – oznajmił Toto Wolff telewizji Sky.

Zastosowanie poleceń zespołowych na starcie wyścigu jest ryzykownym posunięciem. Tutaj jest to o tyle niebezpieczne, że do pierwszego hamowania jest bardzo daleko. Stąd w uprzywilejowanej sytuacji znajdują się zawodnicy, którzy znajdują się z tyłu, ponieważ mogą rozwinąć większą prędkość i wyprzedzić rywali.

Jest tu trudno, ponieważ rok temu Valtteri startując z trzeciego pola objął prowadzenie. Potrzebny jest  dobry start i trzeba być tak szerokim jak ciężarówka Mercedesa. Należy liczyć, że nie ruszą najlepiej, ponieważ w przeciwnym wypadku wyścig będzie stracony – przyznał.

Valtteri Bottas po kwalifikacjach jasno dał do zrozumienia, że jego celem na niedzielę jest zwycięstwo.

Będę próbował wygrać wyścig. Nie da się mieć innego celu startując z pole position. Oczywiście jednak jesteśmy zespołem, walczymy o mistrzostwo, Lewis prowadzi w klasyfikacji kierowców, ma pewną przewagę nad Sebastianem, znacznie większą nade mną, więc zawsze trzeba mieć tego typu rzeczy w głowie. Moim celem jest walka o zwycięstwo, zobaczymy jak się wyścig potoczy – podsumował Fin.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone