Formuła 1

Toto Wolff i Lewis Hamilton- Mercedes AMG Petronas

Wolff: Mieliśmy duży problem z silnikiem u Lewisa

Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff powiedział po wyścigu w Brazylii, że niewiele brakowało, aby podczas zmagań na torze Interlagos Lewis Hamilton musiał wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu problemów z jednostką napędową.

Zdobywca mistrzowskiego tytułu w drugiej połowie wyścigu zaczął informować swoich inżynierów o problemach z silnikiem. Mimo to zdołał dojechać do mety, odnosząc tym samym 72. zwycięstwo w karierze. Po zakończeniu rywalizacji w Brazylii szef Mercedesa, Toto Wolff ujawnił, że w trakcie wyścigu otrzymał od inżynierów niepokojące informacje o tym, że wkrótce silnik w bolidzie Lewisa Hamiltona może ulec awarii.

Podczas wyścigu na jednym z kanałów radiowych usłyszałem, że usterka jednostki napędowej w bolidzie Lewisa jest nieuchronna i w każdej chwili może się on wycofać z wyścigu. Zareagowałem z wielkim zdziwieniem, lecz oni dalej potwierdzali, że mamy ogromny problem. Problem z silnikiem Lewisa polegał na utrzymywaniu się zbyt dużej temperatury, ale dzięki odpowiednim krokom udało się obniżyć temperaturę silnika do 980 stopni. To było kluczowe i pozwoliło dojechać do mety Lewisowi na pierwszym miejscu - powiedział po wyścigu szef Mercedesa Toto Wolff.

Jestem bardzo wdzięczny wszystkim inżynierom, zarówno tym, co byli z nami na miejscu oraz tym, co w tym czasie pracowali w naszej siedzibie w Wielkiej Brytanii. To dzięki ich wskazówkom wiedzieliśmy, co musimy skręcić i co poprawić w bolidzie Lewisa, by dojechał do mety. Gdy Lewis minął linię mety, odetchnąłem z ulgą. Naprawdę ostatnie dziesięć okrążeń było bardzo ciężkie dla nas, ale na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie i wywalczyliśmy kolejne mistrzostwo konstruktorów - podsumował Austriak.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone