Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Wolff: Mercedes traci pół sekundy do Ferrari na prostych

Szef zespołu z Brackley zdradził, że Valtteri Bottas i Lewis Hamilton tracili do swoich konkurentów z Maranello na prostych aż pół sekundy.

Już od początku tego sezonu można było dostrzec, że Ferrari i Mercedes dysponują porównywalną mocą swoich jednostek napędowych. Niemiej jednak dopiero podczas zmiany na drugą specyfikację ekipa z Maranello zyskała pewną przewagę.

Słyszeliśmy skargi Christiana Hornera przez ostatnie cztery lata na prędkość na prostej, więc nie zamierzam iść tą drogą. Jest to po prostu fakt, że to tam straciliśmy w kwalifikacjach. Mają świetną jednostkę napędową, niesamowite osiągi. Valtteri spisał się wybitnie w trzecim sektorze i dlatego było blisko pole position. Musimy na to wszystko spojrzeć i się poprawić – powiedział Toto Wolff.

Lewis Hamilton, który zaliczył bolesne kwalifikacje do GP Niemiec stratę Mercedesa do Ferrari na prostych oszacował na trzy dziesiąte sekundy, jednak Toto Wolff uważa, że jest ona nieco większa.

Będąc precyzyjnym trzeba powiedzieć, że to było pół sekundy na prostych. Nie spodziewaliśmy się tego, ale w F1 trzeba być przygotowanym na wszystko. Musimy odkryć to, jak możemy zwiększyć naszą moc.

Valtteri Bottas wystartuje do GP Niemiec z pierwszego rzędu, tuż obok Sebastiana Vettela. Lewis Hamilton po awarii hydrauliki w kwalifikacjach, swoją maszynę ustawi na czternastym polu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone