Wirtualna seria F1 w miejsce anulowanych wyścigów

Wirtualna seria F1 w miejsce anulowanych wyścigów

Formuła 1 ogłosiła, że wprowadza dziś nowa serię wirtualnych wyścigów Grand Prix z udziałem wielu obecnych kierowców F1.

Królowa sportów motorowych wyszła naprzeciw oczekiwaniom fanów. Postanowiono, że od tej niedzieli część z kierowców będziemy mogli zobaczyć w trakcie zmagań wirtualnych.

Nowa seria F1 eSports Virtual Grand Prix rozpocznie się wyścigiem w Bahrajnie. Dystans wyścigu to 50%, czyli 28 okrążeń. Przewidywany czas trwania transmisji to 1,5 godziny łącznie z sesją kwalifikacyjną. Nie podano jeszcze stawki, natomiast do nazwisk znanych królowej sportów motorowych dołączą zaproszeni goście specjalni. Możemy się spodziewać kierowców rezerwowych ekip czy simracerów z oficjalnej serii F1. Dla zachęcenia jak największej ilości aktualnej stawki, zdecydowano się na ułatwienia dla tych niezaznajomionych z grą.

Samochody będą dysponowały takimi samymi ustawieniami, zniszczenia będą zredukowane, a chętni będą mogli skorzystać z kontroli trakcji czy ABSu. Seria ma się odbyć w miejscu wszystkich odwołanych wyścigów. Ponieważ gra F1 2019 nie dysponuje torami Hanoi oraz Zandvoort, w ich miejsce ujrzymy „tory alternatywne”.

Zmagania będzie oglądać na Twitchu, YouTube czy Facebooku Formuły 1. Pierwszy wyścig w tę niedzielę o godzinie 21:00 czasu polskiego.