Formuła 1

George Russell - ROKiT Williams Racing

Williams zlokalizował fundamentalny problem w swoich samochodach

Zespół Williams zlokalizował źródło problemu w swoich samochodach. Ekipa z Grove zdradziła, że jest to "fundamentalny problem", ale niestety uporanie się z nim może zająć sporo czasu, nawet kilka miesięcy.

"Jest jeden fundamentalny problem, którego nie chcę publicznie omawiać" - powiedział George Russell po kwalifikacjach w Australii. "Wiemy czym on jest, ale nie oznacza to, że obudzimy się w poniedziałek rano i będziemy w stanie go naprawić."

"Zmiana czegoś tak fundamentalnego wymaga miesięcy w pracy nad rozwojem i w symulatorze. Projektanci myślą nad tym, jak to zrobić. Musimy to zrobić i niestety przed nami wiele wyścigów zanim będziemy w stanie włączyć się do walki."

FW42 ma małą siłę docisku i kierowcy zespołu Williams mają sporą stratą do pozostałych rywali. Niemniej jednak Russell wierzy, że uporanie się "fundamentalnym problemem" pomoże im zbliżyć się do rywali.

"Sądzę, że gdy tylko rozwiążemy ten fundamentalny problem, odnotujemy duży skok. Prawdopodobnie nadal będziemy w tyle, ale z szansą na walkę. Obecnie nie mamy żadnych możliwości na rywalizację z innymi, ponieważ jesteśmy zbyt daleko w tyle."

Claire Williams przyznała w Australii, że jej zespół rozpoczął sezon z jeszcze większą stratą niż się początkowo spodziewali.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone