Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

Williams zapewnia w oświadczeniu: Mamy części zamienne, by naprawić samochód Roberta

Zespół ROKiT Williams Racing poinformował, że jest w trakcie naprawy samochodu Roberta Kubicy, który został uszkodzony po wypadku Polaka w trakcie sesji kwalifikacyjnej.

Ekipa z Grove nie zaliczy do udanych weekendu wyścigowego w Azerbejdżanie. Już w piątek miała sporo pracy po tym, gdy George Russell najechał na źle przymocowaną studzienkę kanalizacyjną i uszkodził podwozie w swoim FW42. Zespołowi udało się naprawić samochód i Brytyjczyk mógł wystartować w sobotnich sesjach.

Niestety, dla Williamsa również bardzo pracowita będzie sobota. W trakcie kwalifikacji swój samochód uszkodził bowiem Robert Kubica. Polak uderzył w bandę w zakręcie ósmym, niszcząc przednią część auta. Wobec problemów finansowych Williamsa i niedostatkiem zapasowych części istniały obawy, czy ekipa zdołał naprawić uszkodzony samochód Kubicy przed jutrzejszym wyścigiem.

Zespół poinformował jednak, że jest już w trakcie prac i Polak będzie mógł wziąć udział w Grand Prix Azerbejdżanu.

"Obecnie pracujemy nad naprawą przedniej części samochodu Roberta" - czytamy w oświadczeniu zespołu. "Po wypadku wymienimy przednie narożniki zawieszenia, hamulce oraz kolumnę kierownicy. Mamy dostępne części zamienne, by tego dokonać."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone