Formuła 1

Williams Racing

Williams zakończył współpracę z szefem ds. aerodynamiki

Dirk de Beer zrezygnował z pracy na stanowisku szefa zespołu z Grove do spraw aerodynamiki. Wiadomość ta została przekazana przez ekipę w środę.

Williams ma za sobą katastrofalny początek sezonu 2018. W klasyfikacji generalnej zespół ten plasuje się na ostatniej pozycji, ze skromnym dorobkiem zaledwie czterech punktów.

De Beer dołączył do Williamsa na początku sezonu 2017, przeszedł z Ferrari. Odegrał on kluczową rolę przy agresywnym i jak się później okazało, kompletnie nieudanym projekcie tegorocznego auta FW41.

Na początku maja z Williamsa odszedł szef do spraw projektu Ed Wood. Obowiązki tego duetu przejmuje były szef McLarena do spraw aerodynamiki Doug McKiernan.

Zespół Williams może potwierdzić, że Dirk de Beer zrezygnował ze stanowiska szefa do spraw aerodynamiki w trybie natychmiastowym. Chcielibyśmy podziękować mu za jego ciężką pracę przez poprzednie lata i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział rzecznik prasowy ekipy z Grove.

Szef do spraw inżynierii Doug McKiernan, który dołączył do Williamsa na początku tego roku przejmie teraz pełną odpowiedzialność za kierunek aerodynamiki i projektu auta. Pomagać mu będzie Dave Wheater, który został awansowany na stanowisko dyrektora do spraw aerodynamiki.

Alex Wurz w zeszłym miesiącu przyznał, że zespół Williams jest najwolniejszy w całej stawce i największym problemem jest brak docisku w tylnej części auta, co szczególnie doskwiera przy pokonywaniu zakrętów.

Jako jedną z potencjalnych przyczyn kłopotów Austriak wskazał korelację danych, co oznacza, że informacje zebrane w symulatorze nie pokrywają się z rzeczywistością.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone