Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing

Williams zadowolony z nowego przedniego skrzydła po piątkowych treningach

Zespół Williamsa po bardzo nieudanym GP Wielkiej Brytanii, gdzie debiutowała nowa wersja tylnego skrzydła, która zamiast pomóc bardziej zaszkodziła zespołowi, postanowił wrócić do pierwotnej wersji. Przed GP Niemiec zespół zapowiedział kilka poprawek w modelu FW41 min. całkowicie nowe przednie skrzydło, które przeszło w piątek pierwsze poważne testy i jak przekonują przedstawiciele ekipy z Grove, testy wypadły pozytywnie.

Piątek był dla nas bardzo pozytywnym dniem w którym sprawdzaliśmy nowe skrzydło pod względem przepływu powietrza - powiedział Paddy Lowe.

Dyrektor techniczny zespołu uważa, że zmiany wprowadzone na ten weekend w bolidzie zdały egzamin i pozostaną one w obu autach do końca weekendu.

Podczas drugiego treningu kierowcy skupili się nad sprawdzeniem nowego skrzydła, jak również opon.

Piątek był bardzo pracowitym dniem dla nas, sprawdzaliśmy głównie bolid pod kątem pracy nowego skrzydła, dzięki czemu zebraliśmy wiele bardzo ważnych dla nas danych, co zaowocowało lepszym tempem. Zrobiliśmy lekki krok w przód, reszta zależy od nas - powiedział Siergiej Sirotkin.

Dzięki zebranym danym wiemy co zrobić by wyciągnąć maksimum z bolidu podczas kwalifikacji i wyścigu.

Jednak patrząc na wyniki piątkowych treningów sprawa nie wygląda zbyt dobrze. W pierwszym treningu Lence Stroll zajął trzynaste miejsce z czasem 1:15.629, a jego partner z zespołu szesnaste z rezultatem 1:15.876. W drugim treningu tempo uległo pogorszeniu - Sirotkin zajął dziewiętnaste miejsce z czasem 1:15.408, a Kanadyjczyk uplasował się jedno oczko wyżej z wynikiem 1:15.269.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone