Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing

Williams prosi o rewizję kilku incydentów z wyścigu w Baku

Williams domaga się ponownego rozpatrzenia kilku incydentów z Grand Prix Azerbejdżanu. W jednym z nich brał udział Siergiej Sirotkin, za co otrzymał karę przesunięcia na polach startowych.

Rosyjski kierowca otrzymał karę przesunięcia o trzy miejsca za kolizję z kierowcą Force India, Sergio Perezem, która zostanie doliczona do jego wyniku z kwalifikacji w najbliższy weekend w Hiszpanii. Zespół z Grove, zwracając się do sędziów o rozpatrzenie decyzji, odwołał się nie tylko do kary nałożonej na Sirotkina, ale także do incydentu między Kevinem Magnussenem i Pierrem Gaslym, a także do incydentu między Estebanem Oconem, a Kimim Raikkonenem z pierwszego okrążenia.

Williams poprosił także FIA o przeanalizowanie kolizji, w której brał udział Siergiej Sirotkin, Nico Hulkenberg oraz Fernando Alonso, która miała miejsce także podczas pierwszego okrążenia, a także przyjrzenie się zjazdowi Alonso do alei serwisowej z uszkodzonymi oponami.

Rewizja kary Sirotkina odbędzie się tylko wtedy, gdy Williams udowodni, że istnieją nowe dowody, które nie zostały rozpatrzone przez sędziów w Baku. Rewizja odbędzie się w formie telekonferencji z udziałem głównych stewardów Grand Prix Azerbejdżanu, w tym Toma Kristensena, a rozpocznie się we wtorek o 10 czasu brytyjskiego. Jeśli we wstępnym przeanalizowaniu sprawy FIA uzna, że istnieją nowe dowody, druga rozprawa odbędzie się godzinę później.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone