Williams nie spieszy się z decyzją odnośnie drugiego fotela na rok 2020

Zespół Williams twierdzi, że nie będzie spieszył się z decyzją o zatrudnieniu drugiego kierowcy, po tym, jak Robert Kubica opuści ekipę z końcem tegorocznego sezonu.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru, Robert Kubica potwierdził, że nie będzie kontynuował współpracy z zespołem Williams i po zakończeniu sezonu 2019 opuści ekipę z Grove.

Claire Williams przyznała, że zespół nie będzie spieszył się z decyzją obsadzenia drugiego fotela i potwierdzenia, kto będzie zespołowym kolegą Georga Russella w sezonie 2020.

"Robert podjął decyzję, aby nie kontynuować z nami współpracy i to respektujemy" - powiedziała Claire Williams. "To jego decyzja."

"W ciągu ostatnich dwóch lat wykonał świetną pracę dla zespołu, początkowo jako kierowca rezerwowy, a następnie jako kierowca wyścigowy."

"Rozważamy nasze plany, jak można się spodziewać. Mamy kilku kandydatów na liście, z którymi obecnie rozmawiamy i poświęcamy czas na zastanowienie się, aby upewnić się, że dokonamy właściwego wyboru na 2020 rok."

Mocno wiązany z fotelem Roberta Kubicy w Williamsie jest Nicholas Latifi, obecnie rywalizujący w Formule 2, o którym mówiło się jeszcze przed potwierdzeniem przez Polaka odejścia z Williamsa.

"Nicholas ma dość podobną osobowość do George'a, podwinął rękawy i wykonuje pracę, o którą go prosimy" - przyznała Williams.

"To wszystko, co chcieliśmy widzieć od niego jako kierowcy rezerwowego, biorąc udział w piątkowych treningach, podczas niektórych wyścigów, a także sesji testowych."

"Jest bardzo sympatyczny, poza samochodem dogaduje się ze wszystkimi w zespole i oczywiście to zaleta, że zna już zespół."

"Nadal przed nim kilka rund Formuły 2 i wciąż musi zdobyć punkty do super licencji, abyśmy mogli go rozważać na sezon 2020" - dodała.