Wietnam ogłasza kwarantannę dla osób podróżujących z Włoch

Wietnam ogłasza kwarantannę dla osób podróżujących z Włoch

Jak podał Forbes, ministerstwo turystyki Wietnamu ogłosiło, że każda osoba pochodząca z Włoch, która przybędzie do ich kraju, będzie musiała zostać poddana dwutygodniowej kwarantannie, aby uniknąć nowych infekcji koronawirusa.

Wietnam zaostrzył ograniczenia dla podróżujących, stwierdzając, że "wszyscy podróżni wjeżdżający do Wietnamu z Chin, Korei Południowej, Włoch i Iranu muszą złożyć oświadczenie lekarskie i poddać się 14-dniowej kwarantannie."

I tutaj pojawia się szereg pytań i narastających problemów, ponieważ inauguracyjny wyścig w stolicy Wietnamu, Hanoi, odbędzie się za zaledwie 5 tygodni.

To może być problematyczne dla Ferrari i kilku innych ekip. Włoski producent z siedzibą we Włoszech dostarcza silniki do Alfy Romeo i ekipy Haas. Wszystkie zespoły korzystają natomiast z opon Pirelli, a personel producenta opon podróżuje na każdy wyścig F1 właśnie z biur ulokowanych we Włoszech. AlphaTauri to kolejny zespół z siedzibą we Włoszech.

Jak na razie jedynym krajem, w którym ściga się Formuła 1, a nie pojawił się jeszcze przypadek osoby chorej na koronawirusa są Węgry. Formuła 1 jest niestety sportem stwarzającym spore ryzyko ze względu na szybkie i masowe spotkania na całym świecie. Niestety notowania na giełdzie Nasdaq straciły 21% swojej wartości, tylko w ostatnim miesiącu.

Zgodnie z przepisami F1, co najmniej 16 samochodów musi uczestniczyć w Mistrzostwach Świata, więc jeśli na starcie zabraknie Ferrari i AlphaTauri, limit zostanie osiągnięty, choć wydaje się, że nie tylko te ekipy mogą mieć problemy związane z koronawirusem.

Ponadto, kontrakty telewizyjne zawierają postanowienia o obniżeniu opłaty należnej Formule 1, jeśli w sezonie będzie miało miejsce mniej niż 15 wyścigów z powodów siły wyższej.

Z kolei jeśli wydarzenie nie odbędzie się, zostanie odwołane lub nie będzie transmitowane w międzynarodowej telewizji, opłaty Formuły 1 w ramach umowy reklamowej i sponsoringowej mogą zostać obniżone, chyba że umowa reklamowa i sponsoringowa pozwala Formule 1 zastąpić dane zawody inną imprezą.

Jeśli wydarzenie zostanie anulowane, Formuła 1 będzie również zobowiązana do zwrotu kwot zapłaconych na podstawie innych ustaleń, w tym kwot zapłaconych za bilety Paddock Club.

Forbes podał także, że Formuła 1 odpowiedziała wszystkim zespołom, że osoby podróżujące z Bahrajnu do Włoch będą podlegały ograniczeniom podróży. Po przyjeździe osobami takimi zajmie się odpowiedni zespół lekarzy, którzy przeprowadzą proces testów (trwający około trzech godzi) przeciwko wirusowi. Dodano, że także w Australii władze sprawdzą osoby pochodzące z dotkniętych krajów.