Formuła 1

Grand Prix Formuły 1

Wietnam gotowy na organizacje wyścigu F1 w 2020 roku

Plany organizacji wyścigu ulicznego w Wietnamie w sezonie 2020 mają zostać potwierdzone jeszcze przed końcem bieżącego sezonu, również wtedy ma zostać podpisana oficjalna umowa na organizacje wyścigów Formuły 1 w stolicy Wietnamu Hanoi.

Organizacja wyścigu w Wietnamie od dawna była w planach Liberty Media, na ten moment wszystko wskazuje na to, że wyścig odbędzie się już w sezonie 2020. Tor według planów ma się znajdować dwanaście kilometrów od centrum Hanoi.

Przed weekendem wyścigowym na torze Suzuka, delegat techniczny FIA Charlie Whiting, potwierdził gotowość Wietnamu na organizacje wyścigu w sezonie 2020.

Na ten moment nie widać postępów w budowie obiektu, ale mam zapewnienia, że przed rozpoczęciem sezonu 2020 tor będzie gotowy i oddany do użytku - powiedział Charlie Whiting.

Tor jest na etapie projektowania, ale patrząc na wcześniejsze doświadczenia możemy spać spokojnie i nie obawiać się przekroczenia terminów.

Whiting potwierdził, że tor będzie częściowo składał się z powstałych już uliczek miasta, dodatkowo do tego zostanie dobudowana cześć specjalnie pod wyścig F1.

Nitka toru będzie przebiegać głównie przez ulice miasta, ale w planach mamy dobudować do niego dodatkowa sekcja, która na pewno podniesie rangę widowiska - dodał Whiting.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone